$1 млн і гелікоптер, обмін заручниці на поліцейського та вимога одружитися: останні вироки за захоплення заручників

Якими б винятковими не були події 21 липня в Луцьку, лише у 2020 році українські суди вже винесли щонайменше 4 вироки у справах про захоплення заручників. Ми ознайомилися з історіями цих злочинів та мотивами людей, які їх вчинили. Хтось із них хотів отримати мільйон доларів та гелікоптер, а хтось домагався лише зустрічі зі співмешканцем знайомої.

 • Зібрати всі гроші та коштовності. “Таксі” в Одесі
 • Останній вирок за цілим букетом статей кримінального кодексу, серед яких була і ст. 147 (захоплення заручників), Малиновський суд Одеси виніс зовсім нещодавно – 10 липня поточного року.

  Ще п’ять років тому раніше судимий одесит, якого цього разу позбавили волі на 13 років, здійснив цілу серію злочинів. Для здійснення одного з них він узяв заручниць. Разом зі спільником одесит запропонував двом дівчатам сісти у машину “під приводом надання послуг таксі”. Коли дівчата погодилися, чоловіки дістав пістолет Макарова, заборонив пасажиркам виходити з автомобіля та забрав у них мобільні телефони. Далі заручниць били, у тому числі і прикладом пістолета. Потім одну з них змусили подзвонити своїй матері та сказати, щоб та зібрала вдома всі гроші та коштовності та передала їх будь-якому водію. Мати заручниці знайшла 15 тис. грн та 500 доларів та через таксиста передала гроші зловмисникам.

 • Зустріч зі співмешканцем знайомої та поранений поліцейський. Харків
 • 22 червня 2020 року у Харкові за ст. 147 та ст. 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу) винесли вирок чоловіку, який пізніше пояснив свої дії алкоголізмом.

  24 грудня 2019 року він, згідно з матеріалами справи, був вдома, коли раптом згадав розповідь своєї знайомої “щодо насильства, застосованого до неї її співмешканцем”. У цю мить чоловік одразу вирішив піти до інфекційної лікарні, де якраз лежав співмешканець його подруги, щоб “з’ясувати причини такої поведінки”. На дворі була 8 ранку.

  По дорозі до лікарні злочинець подумав про те, що у лікарні є охорона та просто “сторонні люди” – тому у нього можуть виникнути проблеми з доступом до потрібного йому пацієнта. З огляду на це, він вирішив захопити у заручники незнайому дівчину, яка проходила повз нього по вулиці – щоб “утримувати її під загрозою застосування відносно неї ножа, який він мав при собі”. Доки працівники поліції не доставлять до нього співмешканця його знайомої.

  Чоловік схопив перехожу дівчину, відвів її на пустир неподалік. Там він дав їй свій телефон і наказав подзвонити до поліції, повідомити про її захоплення та умови звільнення. Так заручниця і зробила. Потім вона попросила не вбивати її, тому що у неї маленька дитина.

  Незабаром на місце прибули поліцейські, у тому числі керівництво районного відділку. Вони запропонували обміняти дівчину на будь-кого з них, і злочинець погодився на цей крок. Місце заручниці зайняв заступник начальника ВКП Немишлянського ВП ГУНП в Харківській області. Згодом поліцейський відволік зловмисника пропозицією закурити та спробував вибити ніж з його рук. У відповідь чоловік наніс йому цілий ряд ножових поранень. Поліцейський вижив, а злочинця затримали та засудили до 11 років позбавлення волі.

 • Мільйон доларів та гелікоптер. Одеса
 • 3 березня 2020 року, знову в Одесі, на 12 років за розбій та захоплення заручників засудили раніше не судимого місцевого мешканця.

  7 липня 2019 року він зайшов до фінансової установи “Ваша готівочка”, дістав ніж та наказав працівникам передати йому гроші. З’ясувалося, що у приміщенні є лише 3000 грн. Цього виявилося недостатньо.

  Тоді одесит наказав працівницям подзвонити до поліції та переказати правоохоронцям його вимоги: терміново передати йому 1 млн доларів США та “забезпечити залишення місця події на гелікоптері”. У разі невиконання вимоги чоловік обіцяв вбити двох заручниць, біля горла однієї з них він тримав ніж.

  Поліція звільнила жінок у ході спецоперації. Чоловіка засудили до 12 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

  4 лютого 2020 року за захоплення заручниці у Івано-Франківській області засудили громадянина Туреччини. Іноземець, в’їзд якому в Україну було заборонено, ще влітку 2018 прилетів за паспортом свого брата-близнюка та поїхав до своєї колишньої співмешканки. У них почалася сварка.

  Напередодні жінка відвела своїх дітей до сусідки. Та почула шум і викликала поліцію. Коли правоохоронці прибули на місце, чоловік почав вимагати, щоб вони “йшли геть”. Він приставив до горла своєї колишньої кухонний ніж та завів її у будинок, куди заборонив заходити поліції. Там чоловік вимагав, щоб жінка з ним одружилася – інакше він вб’є і її, і її дітей. Потім він все ж таки дозволив медикам “швидкої”, яка також приїхала на місце події, зайти до побитої ним жінки.


  Скориставшись моментом, до приміщення зайшли і спецпризначенці. Цього року іноземця засудили до 4 років позбавлення волі. Також його зобов’язали відшкодувати колишній співмешканці матеріальну та моральну шкоду – 15 та 30 тис грн відповідно.

  Таким чином, з числа останніх засуджених за захоплення заручників двоє вимагали грошей, а двоє “цікавилися” нематеріальними речами – зустріччю та одруженням. Вогнепальну зброю з чотирьох злочинців використовував лише один – іншим вистачило ножів. Вважати, що вимоги злочинців було виконано, можна лише в одному з цих випадків: в Одесі, коли правоохоронні органи до справи залучені не були, і матір-дівчини заручниці передала зловмисникам гроші.

  Винесені вироки – від 4 до 13 років позбавлення волі.

  Источник: censor.net.ua
  Вам также может понравиться