Битва за Київщину: чому “ЄС” пішла на союз зі “Слугами”, Дубінський не програв, а Москаленко виграв у соратника Тимошенко

27 квітня Київська обласна рада переобрала своє керівництво. Попередній керівник ради Олександр Скляров, обраний зі скандалом, був відправлений у відставку.

 При цьому з листопада йому не вдалось зібрати жодного засідання Київської облради через відсутність більшості, через що рада ризикувала піти на перевибори. Як утворився тандем зі “Слуг народу”, “За майбутнє” та “Європейської солідарності” і чи варто це вважати програшем Олександра Дубінського, розбирався “Цензор.НЕТ”.

Позачергове засідання Київської обласної ради було ініційоване шістдесятьма депутатами. На засіданні 59 голосами ухвалено рішення про відставку колишнього керівництва ради – Олександра Склярова і його заступників.

Олександр Скляров

Новим главою Київської обласної ради обрали депутата від “Слуги народу” Наталію Гунько, чию кандидатуру підтримали 58 депутатів облради. Першим заступником голови став представник партії “За майбутнє” Ярослав Добрянський (“за” проголосували 57 депутатів), а другим заступником – депутат “Європейської Солідарності” Тетяна Семенова (“за” проголосували 58 депутатів “. 

Наталія Гунько

По суті, це стало реваншем “ЄС” та “За майбутнє” за те, що відбулось на першій сесії у листопаді минулого року.

Перша сесія Київської облради почалась із грандіозного скандалу. Її голову обирали не таємним голосуванням, а у сесійній залі, змушуючи депутатів показувати свої бюлетені.

“Слуга народу”, яку на той момент на Київщині очолював Олександр Дубінський, будь-що хотіла мати свого голову ради. Але власних голосів їй бракувало. Вибори в області виграла “ЄС” Петра Порошенка (ця перемога тут була особливо дорогою, адже вважалась фактично реваншем Ігоря Кононенка, у якого Дубінський у 2019 виграв мажоритарний округ). “Слуги” посіли друге місце -з 22 мандатами. Щоб мати більшість, треба 43 голоси.

При цьому ЄС має 25 мандатів, “За майбутнє” та “Батьківщина” по 14 й ОПЗЖ – 9.

“За майбутнє” висунуло на голову облради колишнього депутата Ярослава Москаленка. З огляду на те, що в нього хороші позиції в області, він міг би перемогти. Але під час першого голосування 25 листопада 2020 року Москаленку не вистачило 1 голосу. Він набрав 42 голоси, Скляров – 38. Якби в залі був депутат ЄС Олег Іваненко, Москаленко став би головою ОДА.

Після цього в облраді почалася підкилимна боротьба, в яку включились депутат від “Слуг” Дубінський та депутат “Батьківщини” Костянтин Бондарєв.

В результаті частина президії (без депутатів “ЄС” та “За майбутнє”) зібралась на таємне засідання, переробила форму бюлетеня, в який був внесений лише Скляров і зі скандалом, голосами “Слуг”, “Батьківщини” та ОПЗЖ, він був обраний головою. За нього проголосували 44 депутати, при цьому в зал привезли навіть двох, які були хворі на коронавірус.

Але після такої складної перемоги поголовувати Склярову так і не довелось. ЄС і “За майбутнє” оскаржили його обрання в суді. А в голови облради не виявилось більшості.

“Вже наступного дня 5 депутатів “Слуг” заявили, що вони не будуть голосувати так, як їм скажуть. Серед них була, до речі, і Наталія Гунько (обрана головою облради)”, – каже співрозмовник серед депутатів облради.

За його словами, з часом почало наростати невдоволення і серед самих “Слуг”, які виявились третіми в черзі на роздачу преференцій.

“Їм сказали, що гроші вони в кращому випадку отримають у листопаді, бо спершу треба задовольнити “Батьківщину” та ОПЗЖ. Фактично все опинилось в руках Бондарєва та Качного, і “Слуги” почали недвозначно висловлювати невдоволення. Плюс до цього додалось накладення санкцій на Дубінського та його виключення з фракції. Відтак, склалась хороша ситуація дотиснути їх на перевибори”, – розповідає депутат Київської облради.

“Тут треба розуміти, що допоки не було звіту голови ОДА, не могло б бути і ніякого розподілу грошей. Інша річ – чому Скляров цей звіт не організував і переніс 5 засідань. Ми не збирались з 24 грудня”, – уточнює Цензор.НЕТ голова фракції “Європейської Солідарності” Георгій Цагареішвілі.

Георгій Цагареішвілі

За його словами, на одному з зібрань голів фракцій облради, коли чергове засідання було перенесено, він поставив питання, що треба якось змінювати ситуацію і “ЄС” готова в цьому брати участь. Далі він вів переговори уже з головою “Слуг” в області Андрієм Мотовиловцем.

Перемовини з Банковою в особі заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка вів Ярослав Москаленко. Саме його фракція і ініціювала офіційно зміну керівництва ради.

Одним з аргументів, щоб Банкова погодилась, було те, що інакше облрада, яка не працює квартал, піде на перевибори. “Ми від цього нічого не втрачали, “ЄС” також, а в “Слуг” з осені рейтинги тільки падають, тому вони погодились”, – розповідає представник “За майбутнє”.

Ярослав Москаленко одразу сказав, що на голову він не претендує – для нього важливішим було добитися звільнення Склярова. Тому вибір голови віддали на відкуп “слугам”. Ті вирішили висувати Наталію Гунько.

“Висування Гунько – це ініціатива “Слуг”, а не Москаленка, як зараз пишуть”- розповів Цагареішвілі Цензор.НЕТ.

Наталія Гунько – дружина народного депутата від “Слуги народу” Анатолія Гунька. Це він 25 жовтня на довиборах на Чернігівщині переміг Олега Ляшка. Соратники останнього стверджують, що вони програли не Гуньку, а вдало збудованій сітці. Родина Гуньків поки мало відома Київщині, але добре відома Броварам.

Фото: 7dniv.info

Анатолій Гунько

Анатолія Гунька давно вже називають головним представником забудовника та засновника банку “Михайлівський” Віктора Поліщука, який після Революції гідності втік до Росії. Дружина Поліщука – родичка Світлани Медвєдєвої, дружини колишнього російського президента. А розквіт Поліщука почався завдяки дружбі з сином Віктора Януковича.

Гунько останніми роками представляв юридичні інтереси Поліщука.

Дружина Гунька Наталія у минулому скликанні київської облради, за іронією долі, була депутаткою від Радикальної партії.

Йти на будь-які спільні голосування з “Батьківщиною” та ОПЗЖ Москаленко відмовився, тому переговори стали вести з “ЄС”.

“Це в парламенті можна довго і успішно бути в опозиції, а на місцевому рівні ти приїдеш на округ і тебе швидко спитають, а що ти для нас зробив. І нікого не цікавитимуть твої ідеологічні погляди”, – каже один з депутатів ЄС.

Як же буде працювати рада далі?

Попри те, що Цагареішвілі заявив вчора, що його фракція лишиться в опозиції, він підтвердив Цензору, що ЄС буде голосувати за соціальні питання, що стосується фінансування будівництва шкіл, садочків тощо.

Друге цікаве питання – чи вважати голосування 27 квітня поразкою Олександра Дубінського? І чому це сприйняли як поразку Дубінського? Бо він був одним з тих, хто організував більшість під Склярова. Але колишнього голову облради називають скоріше людиною міністра регіонального розвитку Олексія Чернишова, який минулого року очолював Київщину і чий заступник Василь Володін зараз обіймає цю посаду.

Зважаючи на те, що Чернишова ще кілька місяців тому називали потенційним кандидатом на посаду прем’єра, – для нього це солідний сигнал вести себе тихіше.

Що стосується Дубінського, то його вплив в облраді залишається дуже солідним. З ним пов’язані 7 депутатів від “Слуг” і ще на 4 він має вплив, а це майже половина фракції. На вчорашнє голосування депутати Дубінського прийшли і голосували. Сам депутат ніяк своє невдоволення вчорашніми подіями публічно не означив.

Кого ще суттєво зачепило вчорашнє голосування? Безумовно, спонсора “Батьківщини” Костянтина Бондарєва. Його фракція з власника “золотої акції” перетворилась на власника розбитого корита. Так само підірвано позиції ОПЗЖ, яку в області курирує Олександр Качний.

Ярослав Москаленко натомість отримав хороший подарунок на день народження, яке він святкує 28 квітня. В його персональному змаганні з Бондарєвим за вплив на облраду рахунок 2:1. У 2017 Москаленко вже доклав зусиль, щоб змінити владу в облраді і змістити соратницю Бондарєва Ганну Старікову.

Хоча навряд чи це означає кінець інтриг.

Источник: censor.net
Вам также может понравиться