Дні Захисників України у новому форматі: “Соромно буде тому закладу, на якому не буде нашої афіші”

Цьогоріч ветерани відзначатимуть 14 жовтня не лише маршами та промовами. Вже вдруге спробують "просто святкувати: стріляти, пити, слухати музику". Організатори святкових днів переконані: "Без "попсовості" перемогу ми не здобудемо".

У 2019 році Дні Захисників України – заходи до 14 жовтня, що розтягнулися на декілька днів – вперше відбулися не лише у форматі звичних номенклатурних урочистостей, а у форматі “людському”. У дні напередодні та після свята усі бажаючі військові та ветерани брали участь у цілій серії заходів – у командних стрілецьких змаганнях, дивилися документальне кіно про війну, відвідували лекції, веселилися на тематичній вечірці Veterans Strong Party у одному з київських пабів.

“Дні захисників України – це відзначення 14 жовтня у новому форматі. Менше пафосу, менше урочистих промов, менше медальок, менше маршів. Більше веселощів, більше розваг і більше атмосфери свята”, – пояснює Андрій Медведько (Менсон), ветеран, засновник Днів Захисників України.

Цього року Андрій Медведько вирішив, звичайно, продовжувати традицію, однак дещо змінив підхід. “Щиро кажучи, минулого року основна мета не була досягнута, – пояснює він. – А мета була – масова популяризація ветеранів війни за Незалежність і всього, що з цим пов’язане. Я хотів бачити, як у ці дні до наших лав стає бізнес! Як маркетологи вже чекають 14 жовтня, щоб запропонувати найвигідніші пропозиції. Щоб з кожної вітрини, з кожного екрану лунало: “Вітаємо наших захисників і пропонуємо…”. Ринок пришвидшив би популяризацію патріотизму в тисячі разів і зробив те, що зараз неможливе для недолугих міністерств”.

 Андрій Медведько

Таким чином, цього року концепція змінилася. Змінилося і місце проведення святкових днів – у 2020 році це буде Львів.

“Що таке атмосфера свята? Мені, як і багатьом людям, які дивилися голівудські фільми, подобається атмосфера американського Дня Незалежності. Цього дня у них все завішане американськими прапорами, всі ходять з цими прапорами – і з маленькими, і з великими. У будь-якому магазині діють спеціальні знижки до святкової дати. Те саме і в інтернет-магазинах: -30%, -40%, -20%… Я хотів, щоб те саме відбувалося у нас, адже це можливо. Хотів, щоб ми йшли шляхом цивілізованого суспільства у кращих його форматах. По суті, рішення вже було готове, – розповідає Медведько. – Треба було лише підштовхнути трохи цей процес. Тому ми пішли до львівських бізнесменів, до власників ресторанів, і запропонували їм у Дні захисників України – з 10 по 17 жовтня – зробити ветеранам знижки або подарунки. Будь-які, на їхній розсуд. Для того, щоб повідомити усіх про те, що вони беруть участь у акції, ми запропонували їм повісити у себе плакат, який ми для них розробили – мовляв, я поважаю і підтримую захисників України, і у ці дати в нас діє ось така знижка. На нашу пропозицію відгукнулися фактично всі, до кого ми пішли, всі радо погодилися. Займався цим Штурм, у якого власний магазин і музей зброї – він також доєднався до акції. Дуже раджу, до речі, туди сходити, тому що ви такого ніколи не бачили. І я такого ніколи не бачив…”

Міська влада, розповідає Володимир Правосудов (Штурм), також ветеран, спочатку дещо відсторонено спостерігала за процесом. “Клас, ви робіть!” – і спостерігати”, – усміхається Штурм. – “Ну, що ж – робити так робити! І я пішов домовлятися, спочатку у “Кумпель”, де мав знайомих – і вони мені сказали, що без проблем долучаться до акції. Ми погодили знижку у 15% для ветеранів – але без алкоголю та бенкетів. Дуже сподобалася мені реакція піци “Челентано”: задіяна уся мережа, і в усій мережі діятиме знижка 50% для ветеранів на осіннє меню. Львівський океанаріум також дав знижки, а діти загиблих воїнів зможуть зовсім безкоштовно відвідати це місце. Погодилися на мою пропозицію у Ресторації Бачевських, у “Хінкальні” дали 10% від суми рахунку – з алкоголем, з усім…”

 Володимир Правосудов

“Чи пішли назустріч усі, до кого я звертався? Ні. У “Пузату хату” я заходив, спілкувався з адміністратором. Не знаю позицію власників, але адміністратор мені відповіла: “У нас і так все дешево, ми ні у яких акціях не беремо участі, ми на церкву даємо”. Ну, все, яка тут може бути розмова? – продовжує Штурм. – Але я оббігав закладів 20 для старту, і фактично всі погодилися – це вже перемога. Надалі цим питанням буде займатися міська рада, я тепер сподіваюсь на них. І соромно має бути тому закладу, на якому не буде нашої афіші”.

Менсон додає: після того, як він написав пост про ініціативу у соцмережі, долучатися почали нові і нові заклади, магазини. “І завдяки соцмережам, і завдяки міській раді, яка включилася у допомогу з організацією. Зараз ми очікуємо ще десятки львівських закладів. Хто не повісить у себе такий плакат – тому буде ніяково. Тому що у більшості львівських закладів, як громадського харчування, так і у магазинах, цей плакат висітиме. Майже все місто буде задіяне! Ще тижні чотири тому я не вірив, що це можливо, що все вийде, що у мільйонному місті весь бізнес буде залучений і промоушн ветеранів вийде на такий рівень. Але дякувати Богу, Штурму і львів’янам – так воно буде. І це, я думаю, потужно. Почнемо ми все це вже 10 жовтня, з потужного концерту”, – усміхається чоловік.

“Завдяки маркетингу ми виведемо святкування Днів ветеранів України на новий рівень. Щось подібне у нашій країні бувало лише 8 березня… або смердючого 23 лютого. 14 жовтня в Україні такого не було. А тепер… Тепер буде. І я пишаюся цим. Стартане усе зі Львова, однак я впевнений, що наступного року до цього долучаться Київ, Харків та інші міста. І, сподіваюсь, за 2-3 роки це вже буде така сама істерія, як на День незалежності у США, – резюмує Андрій Медведько. – Відверто кажучи, попсовість і маркетинг – це не те, що мені подобається… Але я розумію, що без попсовості та маркетингу перемоги ми не здобудемо. А вона нам потрібна”.

P.S. У рамках Днів ветеранів також відбудеться Бізнес форум ветеранів, під час якого своїм досвідом поділяться успішні ветерани-підприємці; буде обговорюватися тема того, як залучити інвестиції, буде можливість познайомитися з потенційними інвесторами. Для ветеранів з інших міст у ніч із 10 на 11 жовтня у Львові буде безкоштовний хостел.

Источник: censor.net
Вам также может понравиться