“Коли ми їздили у ДАП через сєпарський блокпост я думав, що це дно. Я помилявся”: як військові пікетували Офіс президента

На підході до Банкової подвійний кордон поліції. Кожного, хто хоче пройти ближче, ретельно обшукують. Авторские права на изображение: Укринформ  

За пів години до анонсованого початку акції – а це 19:00 – на площі ще доволі порожньо. Лише стоять тут і там численні правоохоронці, і жіночки років по 50-60 сидять на постаменті будівлі і обговорюють якісь песимістичні сценарії: “…Вони чекають темряви, щоб усіх попакувати”. Потім жінки змінюють тему і жваво говорять про свободу слова в Україні:

“Я колись на камеру прямо сказала що Порошенко патологічно жадібна людина. І що? І нічого мені не було за це… Слава Богу”.

За 10 хвилин до офіційного початку акції – акції для якої формально вже нібито і не залишилося приводу – перед будівлею вже чатують кількадесят журналістів. І ненабагато більше, приблизно стільки ж – ветеранів. Хтось у формі, когось видає лише тактична бейсболка або футболка на кшталт “Без бою немає слави”.

Авторские права на изображение: Укринформ  

“… У нас своя акція, ми тут ні до чого, – зненацька вирішує пояснити поліції, киваючи на військових, одна з жіночок. – Ми зараз підемо до свого намету. І будемо там ночувати”.

Над наметом, у який збираються сховатися активістки – банер зі зверненням до президента. Його просять допомогти “обманутым вкладчикам”.

Ближче до 19 людей починає ставати більше. Жінка із прапором на плечах, із аркушем А4 у руках, на якому зеленим маркером написано “Зеленський зрадник”, стає до лав поліцейських безпосередньо перед дверима офісу гаранта.

Авторские права на изображение: Укринформ  

О 19 людей вже близько трьох сотень. “…Наша зелена влада обісралася… І це дуже добре, – розпочинає вечір ексдесантник, а також свого часу кандидат від партії Порошенка Погребиський. Далі він дякує усім за те, що у найскладніші моменти українці досі здатні об’єднуватися. Згадує про те, що частина ветеранів у цей самий час вирушила у Кончу-Заспу. І про те, що на дорогах у центрі вже стоять регулювальники – отже, імовірно, Зеленський незабаром поїде додому. “Але вас там вже чекають”, – усміхається ветеран.

Авторские права на изображение: Укринформ  

“Яка різниця чи скасували інспекцію? Інцидент все одно був”, – пояснює свою появу у центрі колишній боєць “Правого сектору”, а згодом ЗСУ, Ігор Слайко.

“Зелю геть!” – скандує натовп.

“Болить…”, – каже Андрій Лоза, він воював у лавах МВС, втратив на війні рідного брата. “

Вкотре нас “мають”. – Я фізично ще не вилікувався – а п#здець, він вже знову тут…”

Хтось пише на картонці маркером “Як ви дістали”, рука із цією картонкою піднімається над головами людей.

Авторские права на изображение: Укринформ   Авторские права на изображение: Oksana Levchuk  

“…Може здатися, що у “Слуг народу” немає ніякої стратегії, їхня кадрова політика це суцільний хаос. Але насправді вся їхня кадрова політика спрямована на реанімацію режиму Януковича, – продовжуються промови у мегафон. – Але ніколи так не було, щоб гроші і сила перемагали правду”.

Трохи осторонь, метрах у 10, від основного натовпу стоять кількадесят бійців батальйону “Донбас” НГУ.

“Коли ми проїжджали на ротації у Донецький аеропорт через сєпарський блокпост – я думав, що це дно. Я помилявся… Дно – це те що є зараз, – зауважує кіборг на позивний Бізон, Геннадій Дубров.

– Чому ми прийшли сюди? Не факт, що ця ситуація закрита і що на наступних перемовинах наша влада знову не прогнеться під сєпарів, не піде на їхні умови і не підніме знову тему спільного патрулювання та інспектування”.

Авторские права на изображение: Oksana Levchuk  

Люди співають гімн і починають потихеньку розходитися ближче до 20. Погребиський закликає тих, хто має транспорт, їхати у Кончу-Заспу.

Не факт, що ситуація закрита.

Источник: censor.net
Вам также может понравиться