“Мене кинули в коло і сказали: “Избивайте его!” І тут почалось”, – триває суд над екскомандиром харківського “Беркута” Лукашем у справі про побиття Остащенка та інших майданівців

Яка зла іронія… Відео знущань Ютуб давно маркує як неприйнятне і забороняє дивитись неповнолітнім… Але до того, щоб визнати на рівні держави і суспільства неприйнятними самі знущання, – ще дуже далеко.

Репортаж Юлії Сливінської з судового засідання по Лукашу. В суді досліджували відео слідчих експериментів з потерпілими, побитими бекрутівцями 1 грудня 2013 р. на Банковій. Весь матеріал – суцільні флешбеки.

Один із потерпілих, чий слідчий експеримент досліджували 16.12.2020 – Olexandr Ostashchenko – відомий “в’язень Банкової”. Це його затримання вдалось зафіксувати на відео 1.12.2013.

 (з 3 хв. 11 сек.)

Це з ним відбувся “діалог” беркутівця, який очікував “вскрити” “завезеного бандерівця”, а що таке Буча і де вона, як виявилось, не знав… Якось невдобно вийшло. Це саме Олександра, непритомного, беркута ногою перевіряли – чи живий… На це відео тепер ютуб ставить вікові обмеження: “Увійдіть, щоб підтвердити свій вік. Це відео може бути неприйнятним для деяких користувачів.” 

І саме на цих “неприйнятних для деяких користувачів” відео, які досліджували тоді в Шевченківському суді в засіданні по обранню запобіжного, Олександра “не змогли ідентифікувати” прокурор Володимир Задніпряний і суддя Світлана Гайдук… і відправили за ґрати на два місяці…

От так це описував тоді з зали суду журналіст Volodymyr Semkiv:
На суддю Світлану Гайдук не справили враження ні побої, ні гіпс на пальцях. Хоча ні, справили! Я бачив, як реагувала суддя на те відео зі звірячого побиття на Банковій, на котрому якраз видно Сашка (на одному ролику Сашу спиняє “Беркут”, б”є по руці; на іншому відео видно, як його заводять на Банкову і там продовжують бити – він у світлих штанах). І от суддя дивилася це відео. Мені здалося, що вона була вражена! Вона вхопилася за обличчя і з жахом гледіла на екран. Більше того, це відео бачили п’ятеро конвоїрів, котрі охороняли Сашу Остащенка. І навіть слідчий із прокурором були відверто здивовані. Проте і це відео не розтопило кригу прокуросько-суддівських сердець: прокурор заявив, що не ідентифікує людину як Сашу (перепрошую, але на відео чути Сашин голос; чути, як він називає місце свого проживання – Бучу; та й видно, як міліціонер б’є його по руках – це пояснює перелом пальців на лівій руці). Не знаю, може, прокурор зі слідчим в той момент відчули, що справа сиплеться, бо синхронно дістали телефони і почали набирати есемески… Суддя, сховашись у нарадчій кімнаті, теж упоралася з емоціями й виголосила холодний вирок – 2 місяці арешту.

Яка зла іронія… Відео знущань Ютуб давно маркує як неприйнятне і забороняє дивитись неповнолітнім… Але до того, щоб визнати на рівні держави і суспільства неприйнятними самі знущання – ще дуже далеко. Хоч судовий процес по Лукашу і інші, сподіваюсь, невпинно наближають цей момент.
А поки – ті самі неповнолітні, яким заборонено дивитись це відео, щоб не травмувати ніжну дитячу психіку, можуть так само бути побитими і травмованими навіть тими ж самими чи іншими “правоохоронцями” без особливих наслідків для останніх… Убезпечити від знущань не так легко як “убезпечити” від перегляду таких знущань…

Більшість цих беркутів і ввшників не встановлена слідством. Бо свої своїх не здають. А Аваков не вважав за потрібне поламати таку кругову поруку і звільнити “сліпоглухонімих” за фактом присутності на таких подіях.

Тому ті з них, хто не перестрахувався і не втік сам, – досі працює в харківському полку особливого призначення і в аналогічному підрозділі Київської області…

Процес доведення вини їхніх командирів – тривалий, складний і болючий…

Прочитайте статтю. Постраждалі тоді хлопці не вважають правильним забувати і вибачати таке.


І ви не забувайте.

Євгенія Закревська

Источник: censor.net
Вам также может понравиться