Мер Умані Олександр Цебрій: “Раніше не розумів, у який спосіб вони можуть виграти вибори. Тепер розумію: треба збити топових кандидатів!”

Інтерв’ю з людиною, яку місцева виборча комісія зняла з реєстрації на вибори о 12-й годині ночі, під ліхтарики мобільних телефонів. Водночас давши "зелену вулицю" двом його клонам.

***

До місцевих виборів в Україні залишається ще кілька тижнів – але бруду і слизьких ситуацій вистачає вже зараз. Одним з гучних скандалів минулого тижня стала відмова виборчої комісії в Умані (що на Черкащині) зареєструвати кандидатом на виборах міського голови чинного мера міста Олександра Цебрія. Водночас комісія зняла з реєстрації партію “Пропозиція”, від якої висувається Цебрій. А також – вишенька на торті! – зареєструвала двох Олександрів Володимировичів Цебріїв. Як з’ясувалися, вони днями прибули з Кіровоградщини, де повністю змінили імена, прізвища і по батькові…

Як таке взагалі можливе, і що тепер робитиме чинний мер – “Цензор” дізнався, зателефонувавши справжньому (не підробному) Цебрію.

Олександре, країна про події в Умані дізналася переважно з виступу Бориса Філатова у прямому етері ШустерLive та його посту у Фейсбуці.

– По-перше, пан Філатов зміг донести цю інформацію, бо я йому одразу зателефонував. І він упродовж 15 хвилин, оскільки у нього був етер, озвучив на всю країну цю ситуацію.

Що відбулося з того моменту? Ми отримали від нашої ТВК протокол цього рішення. Вони віддали нам його із затримкою на цілу добу. Особисто я отримав цей протокол о другій години ночі. Він був відпрацьований, і наша юридична служба написала скаргу на ТВК. Я не буду вдаватися в юридичні тонкощі, оскільки в цьому я не є фахівець. Але наші юристи подали у ЦВК скаргу на дії ТВК – стосовно того, що вони в незаконний спосіб позбавили мене можливості бути обраним і балотуватися на посаду міського голови.

Тому ми чекаємо на рішення ЦВК. Якщо Центрвиборчком не ухвалить правильне законне рішення скасувати рішення ТВК, – тоді ми одразу подаємо до адміністративного суду міста Черкаси. Позовні заяви у вже підготовлені, час у нас є.

Коли ви очікуєте рішення ЦВК з цього приводу?

– Я не керую ЦВК, але сподіваюся, що воно буде найближчим часом. Розраховую, що воно буде сьогодні. А як буде – побачимо.

З представників яких партій складається ТВК? Хто дав голоси за ваше зняття з виборів, а хто відмовився голосувати на підтримку цього рішення?

– ТВК, як і у кожному місті, формується за рахунок квот парламентських партій. Це по 2 людини. Решта визначається жеребкуванням: по одному члену. Тому партії, які у нас є в ТВК, – вони різні. Я вже не пам’ятаю всіх. Але ті, хто проголосували за клонів і за те, щоб позбавити мене можливості обиратися до Уманської міської ради, – це такі партії, як “За майбутнє”, “Слуга народу” і “Батьківщина”, квота якої повністю контролюється народним депутатом та одіозною особистістю Антоном Яценком.

І ще можу сказати, що “Наш край”, партія “Голос” – зайняли виважену позицію. Я, до речі, не готовий сказати, як по даному питанню голосувала партія “Європейська солідарність”…

Ви намагалися спитати, чому так, у керівників осередків партій, які голосували проти вас? Або можливо, вам вдалося спитати когось із лідерів чи власників цих партій? Окрім Коломойського, звичайно, там все більш-менш зрозуміло…

– З Коломойським ми не спілкувалися – я не знайомий з цією людиною. А з іншими ми вчора були на “Свободі слова” на ІCTV. І я поспілкувався з представниками “Слуги народу”, ” Батьківщини” і партії “Голос”. Я в очі їм сказав, що вони продали ці франшизи, вступили в злочинну змову з представниками “За майбутнє”. Зробили таку химеру незрозумілу “Слуги народу” разом із “За майбутнє” – скупили інші квоти політичних сил. І на власний розсуд, нехтуючи всіма нормами закону ухвалюють потрібні для них рішення!

Філатов прямо звинуватив у змові проти вас нардепа групи “За майбутнє” Антона Яценка. Ви теж про це говорите. Що вам ще достеменно відомо про його діяльність проти вас?

– Я не є слідчим органом або якоюсь іншою структурою, яка повинна моніторити або проводити якісь дії. Керуватися плітками не буду, оперуватиму тільки діями, вчинками і фактами.

Факт перший. Мене позбавили можливості балотуватися на посаду міського голови.

Факт другий. Зняли з реєстрації партію “Пропозиція”.

Факт третій. При тому, що набагато більші зауваження, навіть помилки і порушення, були зафіксовані у партій, союзних з тими політичними силами, про які я говорив – ці партії були зареєстровані, і ніяких питань і зауважень до них не було. Розумієте? Це наводить мене на думку про подвійні стандарти. Я не говорю вже, що клони були зареєстровані тільки для мене, а не для інших претендентів на посаду міського голови. Тому я переконаний, що проти мене ведеться цілеспрямована політична репресія…

– З метою зняти мене з політичних перегонів, не дати партії “Пропозиція” набрати більшість у міській раді і зробити все для того, щоб узурпувати владу на території країни, а саме – в місті Умань.

– В інтернеті є дуже велика кількість мемів з цього приводу. На моє переконання, вони мають під собою підґрунтя. Тому я зайняв таку жорстку позицію з приводу того, що в період епідемії не можна пускати людей із червоної зони – на територію нашої країни, у місто Умань. Це злочин! Бо це може спричинити спалах пандемії коронавірусу. І я виявився правий. Тому що зараз у нас в місті – спалах коронавірусу. А три місяці тому – був взагалі 0! Зараз – близько 100 чоловік інфіковані! А кілька днів тому одна людина навіть померла. І це другий померлий на території міста від коронавірусної ситуації.

Я не буду ще раз це переказувати мої заяви і те, що тоді відбувалося під Офісом президента. Це відомо на всю країну. Але мені неодноразово наголошували: якщо я не зміню свою позицію, якщо не займу нейтральну позицію, якщо я не відмовлюся від вимоги центральної влади і ” Слуги народу” не пускати на територію іноземців із червоної зони, – тоді у мене будуть такі неприємності, які я навіть не можу уявити! У прямий спосіб мені ніхто не погрожував – але в приватних розмовах деякі люди дійсно говорили: мовляв така поведінка була б для тебе кращою, бо в мене є інформація… От у такий спосіб мені було повідомлено.

– Ви знаєте, я тоді не звертав увагу на цю ситуацію. Скажу вам більше: якщо повторити ще 100 разів, я би 100 разів зробив те саме. Навіть якщо мені не дадуть можливості балотуватися на посаду міського голову, я переконаний, що свою місію все ж таки зробив. Хоча б в тому, що не дав зробити з міста Умань червону, або навіть чорну, зону. І що Умань не перетворилася на китайський Ухань.

Повернімось до виборів міського голови. Я правильно розумію, що ті клони з вашим іменем і прізвищем, яких зареєструвала ТВК, вони з Кіровоградщини?

– Так, і ці люди оформили собі прізвища два місяці тому. Вони повністю змінили прізвища, ім’я і по батькові. Раніше вони навіть наближено не були Цебріями Олександрами Володимировичами. Вони прописані за однією адресою в населеному пункті на Кіровоградщині. Якщо не помиляюсь, у селі Вільшанка, за однією адресою. Отакі у нас кандидати на посади міського голови – які не мають ніякого відношення ані до Черкащини, ані до Умані.

Хто їм оформлював документи? Є якісь натяки на це?

– Це питання до правоохоронних органів. Я так розумію, правоохоронні органи можуть дати правову оцінку – але ж це буде за місяці, коли це вже буде нікому не цікаво. У мене питання не до правоохоронних органів, а до наших законодавців, які дали можливість людям висувати тих клонів проти лідерів перегонів.

До речі, наскільки мені відомо, сюди ці люди приїхали вже з готовими паспортними даними і зареєструвалися. Їм, до речі, ніхто не ставив питання, чи є у них відповідності в анкеті, чи є у них представницький мандат. Вони були зареєстровані о 12 годині ночі під стінами ТВК, під ліхтарики мобільних телефонів.

Цікаво. А кворум під час цього інфернального голосування був?

– Так, був кворум саме з тих політичних сил, про які я вам говорив. Це були “Слуги народу”, ” За майбутнє”, “Батьківщина”, інші політичні сили. Можна звернутися до ТВК, у них є відповідний протокол. Думаю, що там буде повний перелік цих псевдополітичних сил, які зробили таку річ. Ганебну не тільки для Умані, а і для України загалом.

А чи ставили ви членам ТВК елементарні питання: чому пізно вночі? Чому таким похапцем?

– Я не знаю, чому вони так зробили. Думаю, боялися розголосу, ЗМІ з їхніми питаннями. 100%-во боялися, що там буду я – і просто так дивитися на це не буду. Чомусь вирішили, що так буде краще. Проголосували у такий шахрайський спосіб. Це питання не до мене. Це питання до них.

– Я буду діяти тільки в законний спосіб, у межах чинного законодавства. Не буду підбурювати людей на будь-які дії. Якщо уманчани, українці, визначаться, що треба підтримати не тільки міського голову… Розумієте, питання ж не про Цебрія Олександра і не про міського голову. Питання про нехтування законами України і Конституцією, де чітко прописано, що кожна людина має право обиратися чи бути обраною. Оце у нас зараз забирають. У нас зараз просто крадуть нашу перемогу. Крадуть наше право робити чесне волевиявлення. Роблять нам вибори без виборів. Тому я робитиму все можливе і неможливе, щоб відстояти інтереси як уманчан, так і загалом України.

Ви кажете, що у вас крадуть перемогу. А які були останні соціологічні заміри по Умані?

– Я не буду розповідати про соцопитування. Не хочу тиснути авторитетом і розказувати, що я лідер з рейтингом 99%. Скажу все в абсолютно іншій площині: я все життя займався спортом, і для мене все абсолютно зрозуміло. Якщо є чесна перемога, це пошана. Якщо ця перемога вкрадена, і здобуто її в нечесний спосіб, то копійка – вартість такій перемозі. Зараз ми бачимо, що чесна перемога неможлива, оскільки знімаються кандидати з перегонів. Тому неважливо, у кого який рейтинг. До речі, зняли з перегонів ще й хлопчину (взагалі вперше брав участь у перегонах) на ім’я Ростислав Сімоха. Йому не дозволили брати участь також з надуманої причини. Та хай би людина взяла участь, хай би попробувала себе! Це б дало людям можливість зробити свій вибір, розширити коло. А так залишили двох Цебріїв. Скажіть мені, будь ласка, кого уманчанам обирати з двох клонів Цебріїв?

– Так. У нас ще є ті люди, які поставили двох клонів Цебріїв. Тоді поставимо питання по-іншому: кого уманчанам обирати міським головою? Тих, хто поставив двох клонів Цебріїв, чи самих двох клонів Цебріїв?

Питання риторичне. До речі, що, спостерігаючи за цією ситуацією, кажуть ваші колеги, мери інших міст?

– Кажуть, що ситуація схожа на ту, яка є загалом по країні. Також ідуть питання по фальсифікації “Слугами народу”. В жодній фальсифікації не було того, щоб до складу тих грубих фальсифікаторів не були долучені “Слуги народу”! Бо переважна більшість керівного складу ТВК – саме за “Слугами народу”.

У мене раніше не було розуміння, в який спосіб вони можуть виграти вибори. Тепер я розумію, як це вони хочуть зробити. Не треба їм рекламувати себе, не треба показувати здобутки, не треба ставити на лідерів громадської думки, на лідерів рейтингового опитування. Треба усього-навсього збити топові політичні сили, збити кандидатів топових! Тоді можна буде вже мерів і депутатів не обирати, а просто призначати з Офісу президента.

– Зараз ми бачимо, що все йде до того.

Источник: censor.net
Вам также может понравиться