Олег Синютка: “Всі чули, як Садовий напрошувався до Зеленського на посаду, хвалив Сивохо. Як влада Львова ні слова не сказала про загрозу капітуляції, про повзучий проросійський та олігархічний реванш”

Якщо цими передвиборчими днями вам пощастить побувати у Львові, то, навіть не маючи особистого знайомства з цією людиною, ви дуже скоро впізнаватимете його з першого погляду. Бо обличчя Олега Синютки, кандидата в мери від "Європейської солідарності", у місті Лева зараз повсюди: на бордах, лайтбоксах, банерах.

Саме Синютку називають головним конкурентом Андрія Садового на цих виборах. (Є ще Руслан Кошулинський, і в місті його поважають, але, здається, і він, і ВО “Свобода” наразі вичерпали резерви для зростання рейтингу).

Між тим, “ЄС”, обласну організацію якої очолює нардеп Синютка, саме у Львові має головну електоральну базу. І хоча наразі, згідно зі всіма опитуваннями, Садовий є лідером гонки, важко спрогнозувати, як нинішній розклад сил трансформується у другому турі. Принаймні, так сподіваються у “Європейській солідарності”.

А з Олегом Синюткою на веранді однієї з львівських кав’ярень ми поговорили про пацієнта Порошенка і боротьбу з “короною” у Львові; про 6 років роботи Синютки заступником Садового і чотири з половиною роки губернаторського досвіду. А також про те, хто кого фінансує, підтримує і компрометує.

Почну з нечемного, але актуального питання. Спілкуючись із вами, я перебуваю в одному рукостисканні з Петром Порошенком, який зараз у лікарні з ковідом. Ви після цього зробили тести? Чи не ризикую я своїм здоров’ям?

– Кожна людина щодня ризикує своїм здоров’ям. Але у спілкуванні зі мною ви точно не ризикуєте, тому що після того, коли в понеділок у п’ятого президента, лідера “ЄС” Петра Порошенка було виявлено ковід, ми у середу повністю всією фракцією пішли і здали тести. Зранку здали, а на кінець дня у нас уже були результати. На жаль, двоє з наших членів фракції отримали позитивний результат. Дякувати богу, я не серед тих людей. Тому на сьогодні ви можете бути спокійним. А направду турбує здоров’я і Петра Олексійовича, і цих двох людей. Тому що ковід – це достатньо небезпечна річ. Я зараз проводжу багато зустрічей із мешканцями у дворах. І всі свої зустрічі починаю з того, що прошу людей берегтися, бути обережними, тому що очевидно, що влада не впоралась. Динаміка, яка сьогодні є – 5 тисяч захворювань на день, яка напевно зросте до 6-7 (або, як каже ВООЗ до 8-9), – це насправді загроза. Я сьогодні зустрічався з лікарями одного із шпиталів, де є ковід, у Львові. В них чисельність хворих подвоїлась. Це дуже небезпечно.

Цікаво, Андрій Садовий, з яким я спілкувався трохи раніше, каже, що останні 3 місяці ситуація у Львові рівна – не погіршується і не покращується. Хто з вас має рацію? Але до вас питання в мене інше: які невідкладні речі у боротьбі з ковідом, що їх не зробила чинна міська влада, зробили б ви?

– Пункт номер один – тестування. Далі – допомога бізнесу. Третій пункт – підтримка і підготовка лікувальних закладів, які мають приймати хворих. І по-четверте – допомога лікарям.

Пан Садовий мені розповідав, що є і надбавки лікарям за рахунок міської програми, і всі необхідні апарати, тести.

– Для того, щоб знати, де істина, треба піти в лікарні. Або навіть провести такий жорстокий за своєю сутністю експеримент – зателефонувати на екстрену медичну допомогу і сказати: у мене підозра на ковід, я хочу попасти в лікарню.

– Ви побачите, що у лікарні купа людей, які мають позитивні тести, але на сьогоднішній момент не відчувають себе захищеними. Тому що смертність на Львівщині – найвища. Це є факт очевидний. І ще, ви зіткнетеся з тим, що попасти в лікарню – надзвичайно складно. Це відповідь на запитання, чи впоралася влада. Очевидно, що не впоралася. На жаль. І мені насправді дуже болісно – бо я розумію, що Львівщина навпаки повинна була демонструвати приклад для всієї країни. Натомість ми дуже тривалий період часу залишалися номер один за кількістю захворілих.

– надважлива тема, але мушу перейти до передвиборчих тем. Меру міста нещодавно не сподобалося, як ви надали  каналу 112 коментар щодо його діяльності. Цитую: “Здивувала участь у цьому мракобіссі одного з кандидатів на мера Олега Синютки. Весь показний патріотизм закінчився, коли випала нагода засвітитися в чорнусі проти Садового на каналі кума Путіна…”.

– Це абсолютно неправильно. Я востаннє дав телеканалу “112” інтерв’ю 2 або 3 місяці тому. Не знаю, що побачив міський голова – але можу запевнити вас, що останні кілька місяців я з кореспондентами телеканалу не спілкувався.

Може, вони заздалегідь готували кіно про Садового і зараз просто виклали. Чому ви пішли на співробітництво з цим каналом? Це ж Медведчук, якого у Львові не люблять. Необережно…

– Немає жодних сумнівів про сутність телеканалів 112, ZIK та NewsOne. Але я завжди вважаю, що коли до тебе приходять журналісти, ти повинен дати відповідь на запитання. Тим паче, я вважаю, що мені є що сказати… А по-друге, на жаль, ці канали також мають свою певну аудиторію. Так, не на Львівщині. Це очевидно. І треба бути разом з людьми, в яких це мракобісся заселяє відповідну інформацію, – і, відповідно, переконувати цих людей у правоті нашої позиції. Здебільшого я на ці телеканали приходив виключно у прямий етер – тому що саме там можна аргументувати свою позицію, доносити її без купюр. Я переконаний, що по жодному прямому етеру, до жодного слова, що було мною сказане, немає жодних питань у патріотично налаштованих людей.

Пане Олеже, ви ж 6 років були заступником мера Садового. Залишили ту посаду, бо вам запропонували посаду голови ОДА…

– Дещо по-іншому. Я уже тоді для себе ухвалив рішення, що хочу йти з мерії. І так сталося, що я не просто пішов з мерії, а ще й на достатньо важливу і відповідальну посаду.

А чому ви так вирішили? У вас був конфлікт із Садовим? Не знайшли порозуміння?

– Я не можу навіть сказати, що у мене зараз є конфлікт з міським головою. Це різні світогляди. До того часу, коли ці світоглядні речі давали мені можливість реалізовувати ті речі, які мені подобаються (тому що я вважаю, що у Львові за моєї участі зроблено дуже багато позитивних речей), я працював. А коли мене перестали влаштовувати світоглядні речі, то… я вважаю, що просто коли ти робиш правильні рішення, то тобі ще й доля допомагає.

Але Андрія Івановича ви знаєте добре. Яка його найкраща риса як людини-управлінця, на вашу думку, і яка найгірша?

– Не хочу характеризувати людину. Я жодного разу не характеризував діяльність двох моїх наступників на посаді голови ОДА, хоча мене часто про це запитують. Єдине, завжди кажу: якщо ці люди захочуть щось запитати і потребують моєї думки чи поради, я завжди готовий.

А Садовий на такі питання каже, що не в його правилах коментувати минулих підлеглих…

– Це означає, що він ще залишився у 2014 році. А йому треба жити 2020 роком. За цей час дуже багато води протекло – і життя змінилося. Це погано, якщо він залишився у 14-му році і відстав від життя.

Може, він і залишився. Але він 14 вже мер, його обирають львів’яни. От і зараз, згідно з опитуваннями, ви помітно відстаєте у рейтингу від чинного мера.

– Подивімося опитування наступного тижня. Думаю, що цифри вас і мене не здивують. А Садового – так.

Ще раз – Садовий працює мером, його кілька разів переобирали. Це ж має свідчити про його ефективність, чи не так?

– Я вважаю, і на всіх зустрічах це підтверджую, що за цей період у місті багато зроблено. І дороги, і вода, і освітлення. І багато інших речей. Але, на жаль, останній період часу щось трапилося з нашою міською владою. Бачимо абсолютно безсистемне житлове будівництво, нові бетонні монстри, які споруджуються на дитячих майданчиках, на спортивних площадках, у парках, скверах. Скоро не залишиться клаптика землі, де би було не забудовано. Це дуже суттєво не просто погіршує життя львів’ян, а і насправді забиває міну сповільненої дії під завтрашній день Львова. Тому що ми ці будинки не знесемо. Це хаотичне будівництво треба просто зупинити!

Друга річ. Транспортний колапс, який настав з вини сьогоднішньої мерії. Такої проблеми не було 6 років тому. Ця проблема виявилась сьогодні. Чому? Тому що міська влада абсолютно не здатна відреагувати на ті виклики, які вона сама створила.

Ще одна річ, яка, на мою думку, дуже суттєво демонструє занепад цієї влади. 14 років – жодного збудованого садочка, жодної збудованої школи. Чия це відповідальність? Тому я ще раз кажу: так, у місті багато зроблено. Але останній термін…Даруйте, напевно не дурний придумав, що робота людини повинна обмежуватися двома термінами. І на це я також натякаю.

Третє питання – це система управління містом. У Садового 7 заступників і 7 помічників. У 2019 році вони підняли свої зарплати на 30 відсотків і мер став заробляти такі самі гроші, як мери польських міст – Варшави, Кракова, Вроцлава. Вдумайтеся, бюджет Варшави у 15 разів більший за бюджет Львова, Кракова – у понад 5 разів, а Вроцлава – у 4 рази. Але наші “пани” мають заробляти як у Польщі. А ще вони собі виділили кошти на соціальну допомогу, оздоровлення.

Справа оплати праці державних чиновників є одним з ключових критеріїв того, чи ми насправді наближаємося до Європи, чи це лише гасло. У Львові Садового – це гасло, бо його модель управління містом глибоко пострадянська і олігархічна. А має бути європейська, адже “без Львова немає України”. Тобто, якщо Львів не визначить певного стандарту, тоді дорога України до Європи буде набагато складнішою.

Цієї осені ви з Садовим ведете жваву полеміку навколо ремонту вулиці Бандери. І в останньому пості ви звинувачуєте мера: мовляв, він бреше і щодо грошей, які є на рахунках мерії для виконання робіт, і щодо часу, що потрібен на виконання робіт.

. Він каже, цитую, що “до червня дійсно планується закінчити ремонт всієї вулиці Бандери. Вона має протяжність від вулиці Чупринки до вулиці Городоцького. А зараз в ремонті є перша ділянка. Це від Чупринки до Антоновича. Плануємо ту ділянку закінчити до кінця цього року“.

– По-перше, епопея з вулицею Бандери почалася в 16 році. Тобто з 16 року, якщо ви почитаєте заяви міського голови, то вулиця мала бути збудована в 16 році. Потім були заяви про 17, 18, 19 рік. І щороку це були заяви міського голови, що саме зараз ми відремонтуємо вулицю Бандери.

І от у 20-му році міський голова заявив, що ми закладаємо гроші в бюджет, і з квітня по вересень будуть проведені роботи. Потім, коли підписувалася угода, чорним по білому було написано, що з вересня уже по наступний квітень ми проведемо ці роботи. І лише коли я достатньо різко виступив і звернувся з прохання не брехати і не красти, з’явилася заява міського голови про те, що вулицю вони завершать до кінця року.

– Але ж ні до кінця року, ні навіть до наступного квітня цю вулицю відремонтувати нереально! Є дві причини. Перша – це погодні умови. Це дико і страшно, коли міська влада своїми діями некомпетентними, непрофесійними діями створює проблеми життя львів’ян! Тому що розкопувати вулицю в жовтні, коли завтра – Садовий же не Господь бог, щоб змінити пори року – буде точно падати дощ і сніг. І точно проводити ремонтні роботи в таких умовах складно, неефективно, дорожче і гірше по якості. Тим паче, він на це пішов!

Але ви припускаєте, що він встигне відремонтувати цей фрагмент до кінця року?

– Нереально. Це вам каже людина, яка, будучи заступником міського голови, відремонтувала вулиці Стрийська, Наукова, Городоцька, Коновальця, Сахарова, Шухевича…

Тобто це ви себе мали на увазі, коли раніше сказали, що за попередні роки (не за останній термін Садового) було багато що зроблено в місті. Ви себе мали на увазі?

– Це ви сказали. Не я.

Вибачте, від скромності ви не помрете.

– Тому, як людина, яка за 4 роки, бувши головою ОДА, відремонтувала вже в області 1700 км доріг, я вважаю, що маю право фахово сказати: до кінця року відремонтувати вулицю Степана Бандери нереально. Хто би не був міським головою. Я теж її не зможу відремонтувати.

Я вас правильно зрозумів: ви вважаєте, що цю історію з екстреним ремонтом і обіцянками відремонтувати велику дільницю вулиці Степана Бандери пан Садовий став робити під вибори?

– Звичайно.

Якщо припустити, що ваша правда – чому, на вашу думку, Садовий повів себе так необережно? Адже він сам наражається на критику.

– Думаю, що з часом починає з’являтися вседозволеність і всепрощення стосовно себе. Як можна відремонтувати частину вулиці, якщо, згідно з проєктними речами, її планують перевести на двохсмугову? І якщо вулицю з двох смуг перевести під чотири, які сьогодні є? Ці речі – вони ж просто не корелюються між собою. Або це говорить невіглас, або це говорить брехун!

Слухайте, у Дніпрі мер Філатов з президентом Зеленським мали схожу суперечку про строки будівництва моста, пам’ятаєте цю історію? Вони навіть мали парі, яке згодом виграв Філатов. Може, мені бути посередником у такому ж парі між вами і Садовим? Бо ж, наскільки я знаю, особисто ви не спілкуєтесь.

– Чому не спілкуємось? Останній раз ми бачились, по-моєму, в Рудному на парафії Воздвиження Чесного Хреста. Ми перекинулися кількома словами.

Повернімось до ремонту вулиці Бандери. То ж скільки відсотків ви даєте, що Садовий встигне відремонтувати цю ділянку у цьому році??

– Нуль відсотків. Це нереально. Розумієте, є речі, які теоретично можна зробити. А є речі, які навіть теоретично зробити не можна. Є графік виконання робіт. А друге питання – скільки сьогодні на ремонт цієї вулиці залишили в бюджеті? Я вам дам відповідь: 20 млн, з 200, які необхідні, зі 112, які були передбачені. Даруйте, звідки візьмуть гроші? Заберуть з учителів, лікарів? Це аферизм. Аферизм вищої марки! Це просто елементарне нехтування інтересами львів’ян. І йдеться не про Садового, а й про всю міську владу, яка сьогодні є. Тому що коли людина, яка приїхала з Сімферополя (хоча начальником управління транспорту сьогодні є людина з Ханти-Мансійська), говорить, що бруківка для львів’ян – погане, – даруйте, це значить, що вона не знає, не любить, не розуміє Львова!

Цього ранку, приїхавши до Львова, я вирішив пройтися пішки від вокзалу до Ратуші…

– …І ви, напевно, звернули увагу, що на тій частині вулиці від Двірця до Городоцького, де була бруківка, тепер є застелений асфальт. Питання: куди ділася бруківка?

Ні, не звернув, бо не був у курсі, що там раніше була бруківка. І куди ж вона поділася?

– От і я хотів би про це запитати мерію!

Розшифруйте.

– Вона там була, на вокзалі. Зараз її немає. Я ж не правоохоронний орган, щоб шукати, де бруківка (посміхається).

Цікава історія, згоден з вами…Так от, я йшов від вокзалу до центру – і всюди бачив суцільного Олега Синютку. Синютка на лайтбоксах, Синютка на бордах, Синютка на банерах. Великі гроші!

– Чесно кажучи, я не зовсім є гуру в цій справі; швидше довіряю тим людям, які займаються виборчою кампанією. Вважаю, що вони – досить досвідчені люди. А моє завдання на цьому етапі – спілкування з людьми. Вважаю, що якщо я не переконав людей за 4 роки і 5 місяців, коли я був головою ОДА, – я їх за місяць передвиборчої кампанії точно не переконаю. Але якщо я не прийду до людей, не стану перед ними і не відповім на їхні запитання, це означатиме, що я нехтую чи не поважаю цих людей. Тому сьогодні моє питання – це спілкування.

За всієї поваги, ухиляєтесь від відповіді. До речі, дуже часто такий перебор з наружкою дратує людей. Думають, звідки в нього/неї стільки грошей?

– Я вам скажу, звідки гроші. Ми повністю фінансуємо мою виборчу кампанію за рахунок коштів “Європейської солідарності”.

А саме – пана Григорія Козловського?

– Ні, не саме пана Козловського. Хоча я бачив цей ролик, який випустили мої конкуренти. У ньому вони хочуть мене спозиціонувати з ніші, в якій вони сидять.

– Це співпраця з декількома родинами, які забудували сьогодні весь Львів і яким на відкуп віддано повністю весь Львів. А вони хочуть за принципом “на злодії шапка горить” перекинути свої гріхи на мене.

Тоді назвіть імена людей, які вас фінансують.

– Звичайно. Ви можете взяти список тих, хто фінансує передвиборчий фонд “Європейської солідарності”. Це абсолютно публічна інформація.

Ви оприлюднили суми кожного внеску та імена донорів?

– До речі, це хороша ідея. Ми це оприлюднимо обов’язково.

Точно це зробите?

– Так. Я ніколи над цим не задумувався. Але, повірте, наступного тижня, думаю, це оприлюднимо.

Гадаю, йтиметься про великі суми.

– Суми вимірюються сотнями тисяч.

Що взагалі-то зрозуміло, тому що для Петра Порошенка Львівщина є, по суті, єдиним базовим електоральним регіоном. А вкладати треба в те, що дає результат.

– Я вдячний Петру Порошенку за те, що він особисто приїхав на цю подію, коли я заявив про те, що прошу підтримки і довіри у львів’ян. Для мене це було дуже важливим, тому що його рейтинг насправді є тут високим. Довіра до нього є висока. І те, що він лідер “Європейської солідарності” особисто приїхав сюди, – це мене, з одного боку, зобов’язує, а з іншого боку – це відчуття довіри.

Які рейтинги, за вашими внутрішніми партійними опитуваннями, мають наразі Садовий і Кошулинський?

– Зрозуміло, що у Львові буде новий міський голова і я переконаний, що сьогодні боротьба триває між двома людьми.

Ви можете сказати, який на даний момент відрив Садового від вас?

– Думаю, що наступного тижня ми побачимо соціологію. І приблизно, якщо взяти середнє арифметичне між всіма соціологіями (тому що все одно похибка буде існувати), ви побачите реальні речі.

Припустімо, що ви виходите у другий тур.

– А чому ви впевнені, що будуть два тури?

Тому що про це свідчить соціологія з різних груп і штабів. Так от, припустімо, що ви вийшли з паном Садовим до другого туру. Чи ви маєте надію, що, випередивши Кошулинського, ви отримаєте більшість його голосів?

– Сьогодні вже чинна влада починає звинувачувати, що “Європейська солідарність” і “Свобода” об’єдналися проти чинної влади.

Є такі закиди.

– Так от, я хочу сказати: краще хай об’єднаються “Європейська солідарність” і “Свобода”, ніж об’єднаються і переможуть “Самопоміч” і “Слуга народу”.

А чи цю вашу заяву треба розуміти так, що скажімо, не потрапивши до другого туру, пан Кошулинський зробить заяву, у якій скаже: шановні львів’яни, мої прихильники, голосуйте за пана Синютку? Чи є у вас певна домовленість?

– Ми говорили про те, що повинні об’єднати зусилля патріотичних сил, патріотичних партій. Я думаю, що це буде не тільки “Європейська солідарність” і “Свобода”. Я переконаний, що щоби не допустити реваншу у Львові сьогоднішньої влади, ми об’єднаємося.

А чому ви кажете про реванш сьогоднішньої влади у Львові? За всіма показниками “Слуги” тут мають 6-7%.

– Тому що Садовий сьогодні репрезентує владу. Тому що людина, яка сьогодні балотується від влади, – це людина, яка колись була депутатом від “Самопомочі”. І це приклад не тільки Львова.

Я питав його про це. Він сказав, що ця людина свого часу наговорила проти нього багато звинувачень, і що я неправильно розумію ситуацію.

– А чому “Самопоміч” в унісон владі голосувала в Полтаві за те, щоби не поставити пам’ятник Симону Петлюрі? А чому в Харкові колишні представники “Самопомочі” йдуть від владної партії? Вас це ні на що не наштовхує?

Але ж всьому Львову відомо, який банер висів на мерії, коли сюди приїздив пан Зеленський. Це така галицька езопова мова, аби продемонструвати відразу…

– Це було розраховано на дуже примітивних людей. Повірте, львів’яни розбираються, що є що і по чому

До речі, місяць тому ми спитали Андрія Івановича, чи збирається він, якщо переможе, робити коаліцію зі “Слугою народу. Він сказав: та вони мене ненавидять, вони мені пакостять

– Тому вони зробили Садового єдиною людиною, якому не була визначена грошова застава по його кримінальній справі. Просто особисте зобов’язання! Хоча всі розуміють, що кримінал, який стосується Індустріального парку і недобудованого промислового об’єкту, є очевидним. Вас це ні на що наштовхує? Це такий подарунок влади, щоби прив’язати до себе сьогоднішнього міського голову. Хоча він особливо і не впирається. Всі чули, як Садовий напрошувався до Зеленського на посаду, потім хвалив Сивохо. Як міська влада Львова ні слова не сказала про загрозу капітуляції, на захист переслідуваних волонтерів, про повзучий проросійський та олігархічний реванш. Керувати Львовом не має політик, погляди якого кардинально відрізняються від патріотичної позиції переважної більшості львів’ян. А пам’ятаєте заяву в 2014 році, коли міський голова сказав, що війну вже програли?

Треба подивитися новини за той рік. Можливо, то просто була невдало сформульована фраза.

– Це була окрема заява Львівського міського голови. І це дотепер викликає великі запитання – оскільки вже ви питаєте, чому я вирішив іти.

Пане Олеже, доводилося чути, що у вас порівняно з паном Садовим бракує харизми. У нього є загадкове поблискування окулярами, стиль, вміння напрочуд гарно формулювати. Він дуже успішний у піарі. Сюди приїздять різні зірки. Він має вміння їх умовити приїхати сюди.

– Харизма не вимірюється лише піаром. Він справді дуже успішний в піарі. І це справді у нього виходить. І якщо мене запитають, хто найкращий в піарі, то, звичайно, це міський голова Садовий. Але робота міського голови – це має бути не лише піар. Це ще, крім того, і забезпечення комфортного життя для львів’ян. Це світло, це вода, каналізація, дороги. Повірте, що це не є найсильнішою стороною сьогоднішнього міського голови. Як не найсильнішою стороною є і патріотична позиція. І вважаю, що львів’яни цього не заслуговують. Коли нещодавно львів’яни вийшли на протест проти того, що сьогоднішня влада дозволила бойовикам перевіряти позицію українських Збройних сил на Донбасі, нікого – ні міського голови, нікого з його команди – не було серед людей в цей тяжкий момент! Там треба показувати українську патріотичну позицію. А не розказувати про неї зі своїх каналів.

Ви, мені здається, теж вдаєтесь до певного передвиборчого популізму. Наприклад, сказали, що зможете побудувати за 21-22-й роки окружну дорогу. Я передав це питання пану Садовому, на що він сказав: так, за 2 роки це зробити можливо, але це будує держава, а не міська влада, навіщо примазуватися?

– Тому що як голова обласної державної адміністрації я був біля витоків цієї угоди…

…але ж тепер ви не голова.

– …А уже як депутат Верховної Ради і мені пощастило брати участь у голосуванні про виділення цих коштів. І я переконаний, що ця об’їзна дорога буде побудована.

Але ж до мерії вона не має відношення!

– Чому не має відношення? Має. Тому що є питання відведення земельних ділянок, питання організації будівництва. Є дуже багато питань, які будуть дотичними до мерії. Просто сьогоднішня влада цього не знає і тому думає, що ніякої дотичності немає.

Пане Олеже, кажуть, ще одне ваше слабке місце – це те, що ваш особистий рейтинг помітно менший за партійний. Це так? І що ви робите, аби змінити ситуацію?

– Я як лідер “Європейської солідарності” на Львівщині претендую на те, щоб ті люди, які довіряють “Європейській солідарності”, довіряли і мені як кандидату на посаду міського голови. Тому що ні словом, ні ділом я ніколи не зробив речей, які би розходились із загальною стратегією партії “Європейська солідарність”. Я це демонструю в парламенті. Це я демонструю тут, на місці. Тому я за це особливо не переживаю. Те, що направду впродовж тривалого періоду часу, я займався не піаром, а рутинною роботою, – про це говорять показники.

Скільки людей “ЄС” планує завести до міськради? Програма-максимум, програма-мінімум?

– Ми старатимемося отримати більшість.

Я правильно розумію, що у вас зараз за рейтингами десь близько 30%?

– За різними опитуваннями по-різному. Різні опитування різняться – в тому числі і про підтримку “ЄС” до Верховної Ради, до міської, до обласної. Я переконаний, що ми повинні отримати більшість підтримки львів’ян. Тоді ми будемо відповідати абсолютно за всі дії, які є у Львові і за всю ситуацію у місті.

Хвилинку. Ви розраховуєте на більшість у тандемі з певними партнерами чи монобільшість?

– Мені це слово – монобільшість – не дуже подобається. Хоча це є добре в тому відношенні, що ти не можеш перекласти відповідальність на когось іншого. Ти повністю відповідаєш за те, що відбувається. Хоча навіть якщо ми наберемо більшість, я буду переконувати своїх колег по партії, щоб ми створили коаліцію, союз, об’єднання з іншими патріотичними силами.

Щоб не повторювати помилок зеленої влади?

– Зелена влада не робить помилок. Вона просто не знає, що вона робить. Не відає, що творить.

Уявімо собі, що все ж таки пан Садовий переобрався на наступний термін, а ви отримали для ЄСвеличезний відсоток у міськраді і сформували цю більшість. Що тоді очікує на місто?

– Ми ж не фантасти, ми реалісти.

А це, на мою думку, дуже реалістично.

– Давайте про це поговоримо 26 жовтня.

Тобто ви не хочете навіть допускати публічно, що Садовий переможе?

– Я вірю в львів’ян. Вірю в те, що львів’яни не помилилися на президентських виборах. Їх не обдурять і зараз. Тому я переконаний в тому, що ми зуміємо згуртувати львів’ян, бо “Європейська солідарність” багато в чому – львівська партія. Якщо подивитися сьогодні на представників у Верховній Раді, якщо подивитися на наші цінності, якщо подивитися на ті позиції, які ми відстоюємо, – чому львів’яни мають не підтримати “Європейську солідарність”? Наведіть мені хоча б один приклад! Їх просто немає.

Питання в тому, що сьогоднішня влада уже насправді всім набридла. Навіть якби вони не робили цих помилок, мені здається, що місто вже втомилося від цієї влади, від цього хаосу, від цієї безгосподарності, від цього популізму. Тому, виходячи з цього, ми точно повинні об’єднати і репрезентувати інтереси львів’ян.

рій Поліковський

Источник: censor.net
Вам также может понравиться