Підсумки грудня 2020 в судах у справах Майдану

Зібрано інформацію щодо засідань у справах Майдану за грудень 2020 року. Як статистичну, так і фактичну про перебіг розгляду (або зрив) процесів. Справи згруповано за епізодами, і детальніше про окремі засідання можна дізнатися за посиланнями.

В грудні відбулось 43 результативних засідань у 16 судових процесах з 93 призначених (у 45 судових процесах).

Розстріл на Інститутській 20 лютого 2014 року

На лаві підсудних вже рік тільки двоє обвинувачених – “беркутівці” Олександр Маринченко і Сергій Тамтура. В грудні, після майже річної перерви, Святошинський суд відновив розгляд справи по суті. Триває допит свідків захисту.

В межах обміну полоненими у 2019 році звільнили і передали на непідконтрольну Україні територію п’ятьох підсудних беркутівців. Чим завдали нищівного удару по найперспективніший судовій справі Майдану (https://cutt.ly/qjiKpbU). Рік тому 28.12.2019 Київський апеляційний суд після рішення Президента та розпорядження Генпрокурора, змінив запобіжний захід обвинуваченим у справі. Наступного дня вони перетнули лінію розмежування.

Олександр Маринченко і Сергій Тамтура повернулися до Києва, інші – ні. В листопаді 2020 року Суд присяжних виділив в окреме провадження матеріали, щодо обвинувачених Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олега Янішевського, які були оголошені в розшук. І зупинив це провадження. Суд зазначив, що заочне провадження – за відсутності цих обвинувачених (in absentia) можливе за умови, що вони переховується від суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук.

Лише в разі, якщо прокуратура надасть докази, що Інтерпол, або інші організації чи правоохоронні органи інших країн, окрім самої України, шукають цих трьох обвинувачених. Або якщо будуть внесені необхідні зміни до законодавства про заочне провадження. Тільки за таких умов, Суд може поновити процес щодо Аброськіна, Зінченка і Янішевського. Інакше вироку по ним не буде.

Щодо Маринченка і Тамтури – судовий процес продовжується.

Суд присяжних 2 грудня заслухав клопотання сторін, які накопичилися за рік і визначив критерії долучення нових доказів* (перелік наприкінці розділу). https://cutt.ly/ejiKRjh

Долучив частину доказів, поданих представником потерпілих Закревською.

А також допитував свідків захисту:

9.12 В суді Віталій Косенький, командир 3-го взводу 4-й роти Київського Беркуту, розповів своє бачення подій 18-20 лютого 2014 р. У тому числі, що між 8-ю і 9-ю ранку 20-го лютого, надійшла чиясь (?) команда і розпочалась евакуація всіх силових підрозділів від Майдану Незалежності вверх по вулиці Інститутській. І що після повернення з Майдану в цей же день 20.02.2020 бійцям Київського беркуту із зброярні видали бойову зброю – автомати Калашнікова: https://cutt.ly/9jiLth7

16.12 Дав свідчення, переважно щодо подій 18 лютого, Іван Барахтянський, сержант 3 взвода спецроти Київського “Беркуту”, саме тієї спецроти, бійці якої обвинувачуються в цих вбивствах. Цей свідок нам запам’ятався тим, що взагалі не бачив тітушок на стороні силовиків 18-го лютого в Маріїнському парку: https://cutt.ly/ujiLRgP

23.12 Допитали також беркутівця 1-ї роти київського беркуту Миколу Брижака. Він свідчив про події 18-го лютого і ночі на 19-те лютого. Брижак майже нічого “не пам’ятає” або “не бачив”. Так він нічого не пам’ятає про проведення і суть інструктажів 18-го лютого ні хто їх проводив. Але цікавий момент – 18-го лютого у Брижака і його колег не було щитів. Очевидно, що беркутівець без щита більш мобільний і йому простіше атакувати, штурмувати, а ніж захищатись.

https://cutt.ly/XjvH98d

Січневі засідання у справі #РозстрілНаІнститутській не відбудуться через хворобу Головуючого судді. Призначені на 13, 20 та 27 січня засідання зняті з розгляду.

В цьому процесі відбувається онлайн трансляція засідань.

*Критерії долучення нових доказів:

1) докази, про існування яких не було і не могло бути відомо сторонам та потерпілим на час досудового розслідування, але стало відомо під час судового розгляду і ці докази самі по собі або разом із раніше виявленими обставинами, можуть вплинути на результати судового розгляду.

2) неподані раніше матеріали, кримінального провадження, що розглядаються судом – кримінальне провадження № 228 до виділення з нього кримінальних проваджень №709 і №002, а також кримінальні провадження №709 і №002 до моменту закінчення строків досудового розслідування.

3) додаткові матеріали, які не є протоколами слідчих дій (ч. 2 ст. 84 КПК України), проте містять відомості, що мають значення для даного провадження.

4) що доказів, які є протоколами слідчих дій – то суд залучить лише ті з них, які були виявлені до завершення досудового розслідування і дослідження і перевірка яких була своєчасно розпочата, але завершилися результатом пізніше (наприклад експертизи, які проводились тривалий час і висновки з’явились вже після передачі справи до суду).

Викрадення і вбивство Юрія Вербицького, викрадення Ігоря Луценка

В грудні розпочалися дебати у #СправаВолкова у Бориспільському суді. В дебатах вже заслухали виступи прокурора Юлії Малашич. Вона просить призначити Волкову покарання – 13 років позбавлення волі. Також заслухали представників потерпілих і самих потерпілих Ігоря Луценка і Сергія Вербицького (в суді оголошено письмову позицію Сергія). Олександру Волкову інкримінують організацію викрадення, катування і вбивства Юрія Вербицького, викрадення і катування Ігоря Луценка: https://cutt.ly/3jiV47k

24.12 Олександру Волкову продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 21 лютого 2021 року: https://cutt.ly/IjiByrc

Протягом січня мають виступати з промовою адвокати обвинуваченого. В цьому процесі відбувається онлайн трансляція засідань.

У #СправаМедвідя Шевченківський суд має досліджувати письмові докази і допитувати свідків, але єдине призначене у грудні засідання не відбулось через перебування судді Хардіної на лікарняному. Найближче призначене на 17 лютого.

Прокуратура передала в Бориспільський суд справу проти Сергія Мисливого та Івана Новотного. Обидва перебувають під вартою. Зараз і Мисливому, і Новотному інкримінується участь у злочинній організації, безпосередньо викрадення і катування Юрія Вербицького та Ігоря Луценка, а також перешкоджання мирним зібранням. Окремо Мисливому інкримінується ще вбивство Юрія Вербицького, а також використання та підбурювання до підробки офіційних документів, зокрема, паспорта громадянина України.

28 грудня прокурор Юлія Малашич затвердила обвинувальний акт у цій справі. Його вручили підозрюваним та їх захисникам і направили до Бориспільського суду – за місцем закінчення злочину. Вже в січні в останні дні запобіжного заходу Мисливого Бориспільський суд задовольнив відвід головуючого і направив справу в апеляцію для визначення підсудності. Виникла реальна загроза звільнення обвинувачених з-під варти і їх втечі. https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/1888975691250343м

В грудні 2020 р. завершено досудове розслідування щодо Олександра Тендіта і Віктора Тиднюка. Заочне. Їх підозрюють у створенні злочинної організації, викраденні та катуванні Ігоря Луценка, Володимира Іваненка та Юрія Вербицького, а також вбивстві Юрія Вербицького, https://cutt.ly/Gje1eH8

Детальніше про #СправаВербицькогоЛуценка і про те, кого ще судять за цей злочин у матеріалі @Sonya Roy для Лівий Берег – LB.UA “Кого судять за цей злочин?”: https://cutt.ly/SjhTSUu

Викрадення і вбивство Василя Сергієнка

#ВбивствоСергієнка Суд відпустив з-під варти Володимира Воронкова, обвинуваченого у вбивстві журналіста Василя Сергієнка. 3 грудня біля Черкаського СІЗО відбулись протести щодо такого рішення суду: https://cutt.ly/rji9oXI

Відпустив Воронкова Городищенський районний суд Черкаської області, змінивши 2.12 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

Відповідну ухвалу суд постановив у рамках справи по обвинуваченню Воронкова, Недибалюка, Завражина, Горбенка, Мельника у викраденні, катуванні та вбивстві Василя Сергієнка.

#СправаВоронкова Прокуратура завершила досудове розслідування за фактом участі Володимира Воронкова у злочинній організації. В рамках цього провадження 22.12 суддя Печерського суду Роман Новак обрав Володимиру Воронкову запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт з носінням електронного браслету до 25.01.2021. Прокуратура клопотала про тримання під вартою: https://cutt.ly/tjdWgPp

Напади тітушок на протестувальників і вбивство В’ячеслава Веремія 18 лютого 2014 року

Суддя Шевченківського суду Тетяна Левицька продовжила строк тримання під вартою Павла Бялая до 30 січня 2021 року (https://cutt.ly/Yji1vwD). Павло Бялай – обвинувачений у вбивстві журналіста В’ячеслава Веремія та інших злочинах.

15.12 Суд продовжив досліджувати матеріали у справі. (https://cutt.ly/Bji1HOJ) Але більшу частину засідання витратили на розгляд клопотань і заяв про відводи Ігора Сініченка, адвоката Бялая.

Засідання у справі “тітушок” Костенка, Гебана, Погребного, які обвинувачуються у вчиненні замаху на вбивство мітингувальників у ніч з 18 на 19.02.2014 на перехресті вул. Володимирської та Великої Житомирської, не відбулось через хворобу присяжного в Шевченківському суді. Наступне заплановане на 23 лютого о 11:30.

Справа колишнього командира батальйону харківського беркуту Владислава Лукаша (Події 1 грудня 2013 року на вул. Банковій та під час мирної ходи 18 лютого 2014)

Потерпілі дають свідчення у #СправаЛукаша в Дарницькому суді. Також Суд досліджує слідчі експерименти. З 5 призначених засідань відбулось 4.

10 грудня – допит двох потерпілих — Володимира Єфімова та Олександра Тирановця. Обидва чоловіки 18.02.2014 отримали травми на вул. Інститутській. Там світлошумова граната пошкодила коліно Володимира, а Олександр отримав вогнепальні поранення в обличчя та ногу снарядом нелетальної дії. https://cutt.ly/njpK32J

16 грудня – дослідження відео слідчих експериментів із потерпілими Анатолієм Степановим та Олександром Остащенком (допитаний в суді 18.09.2020 р.). Обидва чоловіки постраждали від беркутівців 1.12.2013 на Банковій. Фотокореспондент Анатолій Степанов попав під роздачу беркутівців, які по черзі били його кийками. Олександр Остащенко став одним із 9 так званих в’язнів Банкової: після жорстоких побоїв силовиками, над хлопцями розпочався судовий процес по обвинуваченню їх в організації масових заворушень. https://cutt.ly/EjpLWZZ

22 грудня – допит потерпілих Юрія Руголя та Катерини Десятник. 18.02.2014 на розі вулиць Інститутської та Шовковичної біля Юрія Руголя вибухнула граната, осколки якої потрапили в обидві ноги і травмували його дружину, а Катерину Десятник побили беркутівці під час зачистки на вул. Інститутській. https://cutt.ly/ijpLToa

28 грудня – дослідження 4 відео слідчих експериментів по подіях 18.02.2014:

з потерпілими Олександром Тирановцем та Володимиром Єфімовим, допит в суді яких відбувся 10.12.2020 р.

з потерпілим Сергієм Науменком, допитаним в суді 24.11.2020 р. Внаслідок пострілу в обличчя 18.02.2014 на розі Інститутської та Шовковичної чоловік залишився без правого ока.

та по подіях 1.12.2013 з потерпілим Антоном Чернишем, допитаним в суді 03.12.2019 р. Антон – журналіст, на Банковій він фіксував події, що відбувались того дня. Під час зачистки силовиками, один із беркутівців зламав його техніку та бив Антона по пальцях, руках, шиї, спині та кийком по ногах.

Не дослідили відео слідчого експерименту з потерпілим Ігорем Волосянкіним через зміну статусу. Слідчий експеримент проводився за участю Волосянкіна як свідка. Пізніше він отримав статус потерпілого і власне в цьому статусі був допитаний в суді. Це є нормальним ходом досудового розслідування і жодним чином не перешкоджає дослідженню доказів.

4.12 Засідання зірвалося через те, що в Ковпаківському райсуді м. Сум не було світла. Обвинувачений Лукаш приймає участь в засіданнях по відеоконференції звідти.

Історії учасників Революції Гідності, які отримали травми від рук беркутівців, читайте у матеріалі Yuliia Slyvinska для Цензор.НЕТ: https://cutt.ly/9jcDfcr

В цьому процесі відбувається онлайн трансляція засідань

Судді Майдану

Оболонський суд надав прокуратурі час для зміни обвинувачення у справі колишніх суддів Обухівського суду – Оксани Степанової і Олега Мори, та заступника керівника апарату суду – Наталії Шалапуди: https://cutt.ly/HjdWmOn

Переслідування учасників автомайдану

Понятого Ривякіна О.М. та водія автозака Мануілова В.А. допитали в Бориспільському суді у #СправаДзюби

Події 18 лютого 2014 року. Затримання та взяття під варту майданівців.

Броварський суд відклав на січень рішення щодо зміни обвинувачення у #СправаТатаурової, про яке клопотала прокуратура. Наступне засідання – 25.01.2021, 11:00.

Затримання Антона Стогова під час нападу на студентів інституту Карпенка-Карого 20.01.2014 р.

Розгін протестувальників на Майдані Незалежності в ніч з 29 на 30 листопада 2013;

#СправаКлюєва Рішення Київського апеляційного суду від 29.12.20 ще на крок наблизило Клюєва до уникнення кримінальної відповідальності за події 30.11.2013 р.

Апеляційний суд відмовився відкрити провадження за апеляцією потерпілих по 30.11.2013 р. на ухвалу слідчого судді Печерського суду Олексія Соколова про відновлення досудового розслідування та обмеження його одним місяцем у справі за підозрою колишнього секретаря РНБО України Андрія Клюєва.

29 грудня та сама колегія суддів Київського апеляційного суду відмовила прокуратурі у роз’ясненні рішення слідчого судді Печерського суду.

У #СправаЛободи допитали потерпілого Сергія Мельниченка. Допит потерпілої Єлизавети Жарікової не відбувся через зайнятість судді в іншому провадженні. Він має відбутися 27.01.21 о 15:00 https://cutt.ly/PjpJAk8

Решта засіданнь у справах розгону Майдану 30-го листопада 2013 року з тих чи інших причин не відбулися:

#СправаЦинарідзе30листопада В Шевченківському суді захист подав клопотання про об’єднання провадження, де беркутівець Сергій Цинарідзе обвинувачується в подіях розгону Майдану 30 листопада 2013 року з іншим, яке розглядається Святошинським судом. Там він один з обвинувачених у нападі на автомайданівців 23.01.2014. Клопотання розглянуть 27.01.21

Прокуратура не змогла забезпечити явку свідка у справі беркутівців Віктора Ейсмонта та Володимира Мохоня. Засідання у #СправаЕйсмонтаМохоня відклали до 18.01.21, 12:00. В цьому процесі відбувається онлайн трансляція засідань.

Суд не зміг дослідити відео слідчих експериментів за участю потерпілих у #СправаБойка. Переважна частина дисків виявилися пустими, деякі не відображались коректно.

9 грудня судова охорона не пустила в це судове засідання потерпілого Сергія Колошу. https://cutt.ly/Kjne8gz

Наступне засідання у справі командира 2-го взводу 4-ої роти київського беркуту Олега Бойка, заплановане 9.02.21 о 10:00. В цьому процесі відбувається онлайн трансляція засідань.

Через клопотання захисника про відкладення не відбулось засідання у справі Руслана Марчука, ексзаступника командира 1-го взводу 3-ої роти київського беркуту.

Засідання у справі колишнього голови КМДА Олександра Попова не відбулось через перебування судді Оксани Хардіної на лікарняному.

У справі колишніх заступників командирів київського беркуту – Олега Мариненка Андрія Дидюка і Миколи Тягнирядна, а також командирів рот – Юрія Шевченка і Євгена Антонова, засідання не відбулось, через участь судді Віталія Циктіча у іншому процесі

Через неявку захисників Валентина Рибіна та Ольги Головіної у #СправаХруляМузики було зірвано чергове засідання. Суддя Тетяна Левицька повідомила, що розгляд даної справи не може розпочатися вже більше року через неявку цих захисників. Вона звернулася до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури про неналежне виконання взятих зобов’язань адвокатом Рибіним. Також суддя Левицька на місці ухвалила звернутись до Центру безоплатної правової допомоги для забезпечення подальшого захисту обвинуваченого: https://cutt.ly/0jpKzw7

Всі ці справи слухаються у Шевченківському суді

Штурм Майдану в ніч з 10 на 11 грудня 2013 року

В Печерському суді не відбулось четверте з чотирьох призначених за рік засідань у справі колишніх командирів запорізького “Беркуту” Юрія Калмикова та Віктора Цвигуна https://cutt.ly/IjdkNva

У справі по обвинуваченню колишнього заступника начальника відділу забезпечення масових заходів управління громадської безпеки ГУМВС Спасських Ю.В., в Голосіївському суді засідання не відбулося через зайнятість судді Первушиної в іншому процесі.

Позбавлення прав за поїздку до Межигір’я. 29 грудня 2013

Розпочався розгляд апеляційної скарги на виправдувальний вирок ексміліціонеру Олегу Гусєву, обвинуваченому в службовому підробленні. В Київському апеляційному суді досліджували письмови докази.

Напад на студентів інституту Карпенка-Карого 20 січня 2014 року

Подільський суд дослідив відео впізнання потерпілим обвинуваченого у справі оперуповноважених Івана Гайдашука і Сергія Киринчука.

Катування протестувальників, стадіон “Динамо”

У Київському апеляційному суді почався розгляд апеляції сторони потерпілих та прокуратури на виправдувальний вирок ексберкутівцю Андрію Хандрикіну. Суд вирішив повторно досліджувати частину доказів: https://cutt.ly/HhOcPNh

Затримання Миколи Пасічника (вул. Грушевського, 22 січня 2014)

У #СправаКлюгеМатюші Київський апеляційний суд відмовив в задоволенні клопотання прокурора про зміну підсудності (направлення матеріалів провадження з Дніпровського до Голосіївського або Святошинського судів Києва). В Дніпровському суді продовжуються відводи і самовідводи суддів.

Матеріал Данила Мокрика саме про цю справу здобув перемогу в конкурсі журналістських робіт “Суд людською мовою”. Номінація – за кращий блог. Робота розповідає історію Миколи Пасічника, якого побили на Майдані і кинули за ґрати ні за що. У березні 2020 року Микола помер, так і не дочекавшись правосуддя. https://cutt.ly/khMLLv0

І хоча відео (https://cutt.ly/gjnt5pJ) було опубліковано в березні 2020 року, з того часу у справі нічого не змінилося. Підготовче засідання не може розпочатись вже 1,5 роки.

Напад на автомайданівців 23 січня 2014 року на вул. Щорса і біля Кріпосного провулку.

Шевченківський суд продовжив досліджувати письмові матеріали у #СправаКічерманаГрицаяПавленка

Бориспільський суд відклав розгляд справи на 12 січня 2021, через заяву про хворобу адвоката, у справі ексначальника кримінальної міліції #СправаКравченка

Святошинський суд безпідставно відклав засідання у справі за клопотанням захисника Сергія Цинарідзе Антона Журавля. Причина – адвокат подав в Шевченківський суд клопотання про об’єднання цієї справи з іншою справою за звинуваченням Цинарідзе у геть іншому епізоді – по 30.11.2013 р. Головуючий суддя Іван Бандура не врахував позицію прокуратури, потерпілих, і той факт, що згідно КПК один суд не може направити справу до іншого суду для об’єднання. Суд відклав засідання аж до 10.02.21 о 15.30 год: https://cutt.ly/BjwpRv2

Незаконне постачання спецзасобів виробництва РФ для використання під час силового розгону протестувальників 18-20 лютого 2014 року

Голосіївський суд відклав засідання у справі Сергія Лекаря, колишнього заступника міністра МВС України через клопотання про хворобу обвинуваченого.

Події 18 лютого 2014 року (Мирна хода)

У справі екскерівника департаменту громадської безпеки МВС – Володимира Гриняка дослідили відео слідчого експерименту з потерпілим Євгеном Аврамчуком, який постраждав під час штурму Майдану в ніч на 19-те лютого 2014-го року: https://cutt.ly/OjpL9Nb

Два інших засідання в Шевченківському суді не відбулися через хворобу обвинуваченого. В цьому процесі відбувається онлайн трансляція засідань.

У справі командира батальйону львівського ПМОП “Беркут” Ростислава Пацеляка Святошинський суд досліджує відео. Відбулось 2 з 3 призначених засідань.

Подільський районний суд зобов’язав обвинуваченого Віктора Шаповалова особисто з’явитись в судове засідання 21-го грудня, після того, як він не вийшов на зв’язок за допомогою відеоконференції з Московського районного суду Харкова.

21 грудня засідання не відбулось через заяву адвоката Шаповалова про відпустку.

Наступне засідання – 19 січня, 12:00. В цьому процесі відбувається онлайн трансляція засідань.

4 грудня ліквідаційна комісія Головного управління МВС України у Харківській області поновила Віктора Шаповалова на посаді командира оперативної роти №2 батальйону міліції громадської безпеки особливого призначення. І вже 7 грудня 2020 року ця ж комісія звільнила Шаповалова зі служби “за скороченням штатів”:

https://cutt.ly/rhOxRSy

В Дарницькому суді триває допит потерпілих та дослідження слідчих експериментів у #СправаЛукаша (Детальніше в розділі: “Справа колишнього командира батальйону харківського беркуту Владислава Лукаша”)

Силовий розгін у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року

У #СправаЩеголєва Олександр Жамойдо розповів про події штурму: ввечері 18-го лютого, коли Олександр відійшов покурити, беркутівець прицільно вистрілив в нього з рушниці Форт 500 патроном летальної дії, начиненим свинцевою картеччю: https://cutt.ly/ThOlVuQ

Ще два засідання в Шевченківському судді не відбулись через хворобу судді Трубнікова. В цьому процесі відбувається онлайн трансляція засідань.

Ексначальнику СБУ у Києві та Київській області Олександру Щеголєву Суд продовжив запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання до 5.02.2021

Загибель Сергія Дідича у Кріпосному провулку 18 лютого 2014 року

У #СправаБібіка про смертельний наїзд на Сергія Дідича у Кріпосному провулку 18 лютого 2014 року, знову не з’явився обвинувачений Леонід Бібік. Ухвалу Печерського суду про його привід не виконано.

Прокурор повторно подав клопотання про затримання з метою приводу. Клопотання суд задовольнив. Проте також задовольнив і зняття арешту з автомобіля, на якому було вчинено наїзд.

20 лютого 2014, видача вогнепальної зброї тітушкам зі складу МВС

Шевченківський суд знову відклав підготовче засідання. Цього разу через неявку адвоката Виноградова, який захищає Віталія Степанчука. З 2017 року суд не може провести підготовче засідання у справі #ВидачаЗброїТітушкам: https://cutt.ly/Ajdv1br

Справи Януковича

Слідчий суддя Печерського суду Вячеслав Підпалий не зміг впродовж грудня завершити розгляд клопотання прокуратури про обрання Віктору Януковичу запобіжного заходу. Клопотання подано в рамках справи, де Янукович – підозрюваний в організації насильницьких злочинів 18-20 лютого 2014. Нагадаємо, в листопаді Київський апеляційний суд повернув матеріали клопотання на новий розгляд судом першої інстанції. https://cutt.ly/DhOO0cQ

9.12: За перше засідання, яке тривало з перервами близько 10 годин, слідчий суддя розглянув клопотання захисту і прокуратури (https://cutt.ly/7hOzPoj). Але, після чергової перерви наданої Судом на прохання захисту, адвокати Януковича не з’явилися.(https://cutt.ly/6hOzAFb).

10.12: Розгляд продовжився за участю Владислава Шипоши – адвоката залученого через центр БПД. Виявилось, що Шипоша є адвокатом бюро “Олександр Байдик та Партнери”, сам Байдик був свого часу адвокатом Януковича у справі про державну зраду: https://cutt.ly/0hOzMXu Після декількох невдалих спроб відкласти засідання, новий захисник Януковича заявив відвід судді: https://cutt.ly/0hOzMXu

14.12: Суддя Печерського суду Тетяна Ільєва відмовила захиснику Януковича Владиславу Шипоші у задоволенні відводу слідчому судді Підпалому.

15.12: Жоден з захисників Віктора Януковича не з’явився в засідання.

16.12: Слідчий суддя Підпалий продовжив розгляд клопотання по суті. У засіданні оголошено перерву для витребування у сторони обвинувачення матеріалів щодо розшуку Януковича. https://cutt.ly/ohVJiy5

21.12: Київський апеляційний суд відмовив захисникам Олександру Горошинському та Владиславу Шипоші змінити підсудність. Але матеріали в Печерський суд своєчасно не повернулись і розгляд клопотання відклали на “післясвят”.

У справі Януковича про узурпацію влади, Київський апеляційний суд задовольнив відвід одному із членів колегії суддів, заявлений прокурором. Наступне засідання 28.01.2021 о 16:00

Засідання в грудні зривались через:

– хворобу суддів;

– зайнятість суддів в інших судових процесах;

– зрив засідань захистом;

– хворобу обвинувачених та їхніх захисників;

– неявку обвинувачених чи їхніх захисників без підтвердження поважності причин;

– технічні проблеми із встановленням зв’язку по відеоконференції;

– невчасну передачу матеріалів справи з одного суду до іншого;

– обмеження на проведення відеоконференцій в судах через карантин(Московський районний суд Харкова);

– не забезпечення явки свідка

Адвокатська дорадча група

Источник: censor.net
Вам также может понравиться