Південнокорейський спалах коронавірусу

Як кількість випадків коронавірусу вибухово збільшилася в південнокорейських церквах і лікарнях.

Оновлено 20 березня 2020 року.

Південна Корея наприкінці лютого оголосила про тисячі випадків коронавірусу лише за кілька днів. Сплеск випадків зосереджувався переважно навколо одного головного осередку парафіян церкви в місті Тегу. Цей спалах наблизив Південну Корею до найбільшої кількості підтверджених випадків [коронавірусу] деінде за межами Китаю, і цифри продовжують зростати.

Уперше вірус було підтверджено в країні 20 січня, коли 35-річну китаянку, яка прилетіла з китайського Уханя до міжнародного аеропорту Інчхон, який обслуговує Сеул, було ізольовано під час в’їзду в країну. Протягом чотирьох тижнів після інциденту Південній Кореї вдавалося уникати спалаху захворювання. Лише в 30 людей було підтверджене зараження, попри те, що кількість людей, які контактували з ними, становила кілька сотень.

Це змінилося з появою “Пацієнта №31”.

Наразі незрозуміло, де пацієнтка №31 заразилася вірусом, але в період до діагностики вона пересувалася людними місцями у Тегу, а також у Сеулі. 6 лютого жінка потрапила в незначну ДТП у Тегу та зареєструвалася в Лікарні східної медицини. Перебуваючи там, вона відвідувала служби у філії “Церкви Ісуса Сінчонджі” в Тегу 9 та 16 лютого. Між цими візитами, 15 лютого, лікарі запропонували жінці здати аналіз на коронавірус, оскільки виявили високу температуру. Натомість вона відвідала обід (шведський стіл) в готелі зі своїм другом. В інтерв’ю місцевій газеті JoongAng Ilbo жінка заперечила, що лікарі радили їй пройти обстеження. Фахівці ж, натомість, стверджують, що вкотре порадили здати аналіз, оскільки стан пацієнтки погіршився. 17 лютого вона нарешті пройшла тестування в іншій лікарні. Наступного дня органи охорони здоров’я оголосили, що це вже 31-й підтверджений випадок у країні. Усього лише за кілька днів ці цифри злетіли, коли в сотень парафіян “Церкви Сінчонджі” та мешканців навколишніх районів виявили позитивні результати тесту на коронавірус.

Корейські центри контролю та профілактики захворювань (KCDC) отримали список з 9 300 людей, які відвідували ці дві церковні служби у “Церкві Сінчонджі”, близько 1200 з яких скаржилися на симптоми грипу. Наразі там підтверджено тисячі випадків зараження.

Ще один менший осередок виник з лікарні в Чонгдо — округу, близького до Тегу. Влада розслідує зв’язок між церквою в Тегу та поминальними службами в лікарні, які низка парафіян церкви відвідували в період з 31 січня по 2 лютого. Якщо цей зв’язок підтвердиться, це означатиме, що пацієнтка №31 може бути пов’язана з обома осередками зараження.

Станом на 18 березня осередок “Церкви Сінчонджі” має відношення до щонайменше 60% усіх випадків у Південній Кореї.

Влада досі розслідує шлях зараження пацієнтки №31, не маючи перевірених даних про закордонні поїздки або раніше відомі контакти з іншими підтвердженими зараженими.

5016 заражених

Тим часом у Південній Кореї з’явилася велика кількість менших осередків інфекції. Переважно до них відносяться церкви, лікарні та доглядові будинки. Однак спалахи також спостерігаються на робочих місцях та інших соціальних майданчиках.

Інші осередки в Південній Кореї

Практично в усіх великих містах і провінціях зареєстровано випадки інфекції. Однак у Тегу, де знаходиться “Церква”, на сьогодні спостерігається найбільша кількість випадків. У Сеулі, мегаполісі, що налічує понад 25 мільйонів людей, зареєстровано лише невелику частину всіх випадків зараження коронавірусом.

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін оголосив надзвичайний стан у південно-східному місті Тегу та частині округу Північний Кьонсан.

Це перший в історії Південної Кореї випадок оголошення надзвичайного стану в регіоні через інфекційну хворобу. У цих умовах уряд може субсидувати до 50% витрат на відновлення регіону та звільнити його мешканців від сплати податків і комунальних платежів.

У країні спостерігається тенденція до зменшення кількості нових інфікувань після виявлення більшості масових випадків зараження, пов’язаних із парафіянами “Церкви”. “Найважливіше зараз — знайти та знешкодити залишкові вогнища інфекції, які повільно розповсюджуються”, — зазначив заступник директора KCDC Кван Джун Вук на брифінгу.

Південна Корея тестує на наявність коронавірусу сотні тисяч людей і відстежує потенційних носіїв, використовуючи мобільний зв‘язок і супутникові технології.

Источник: censor.net.ua
Вам также может понравиться