Позитивні процеси в прокуратурі

Ви скажете, що я з'їхала з глузду чи вживаю важкі наркотики. Але ніт. Я дійсно в останніх зрадах (справа Татарова, потуги Венедіктової, зміна НАБУ на СБУ і групи прокурорів САП) бачу прогрес і ознаки сталого розвитку прокуратури. Питання лише – чи достатня його швидкість і чи встигає цей прогрес протистояти темряві. Чи зможемо ми закріпитись чи зірвемось у прірву.

Але. Прогрес. Є. От дивіться

1. Справа вбивств на вул. Інститутській 28.12.2019 рік. 

В апеляції на запобіжний захід який обвинуваченим за планом “мали змінити для обміну” генпрокурор змінив групу процесуально незалежних Прокурорів. Прокурорів, які “брикались” і протидіяли незаконному позапроцесуальному впливу. І гвалтуванню закону і права, які просувались на найвищому рівні. Змінив на їхніх колег, які прийшли – і зробили “все як треба” не згорівши від сорому, не поклавши на стіл посвідчення, хоч і ховаючи очі.

https://www.facebook.com/HeavenlyHundredLawyers/posts/1531333047014611

Вже тоді серед суцільної зради, можна було побачити паростки перемоги – адже для “реалізації впливу” і “досягнення результату” групу таки довелось змінити. І робити це довелось привселюдно. Недостатньо виявилось направити письмове “повєлєваю”. Серед сотень прокурорів які мовчки проковтнули і зробили “як просили” виявилось п’ятеро ПРОКУРОРІВ, які сказали – ніт. Які розуміють процесуальну незалежність і верховенство права саме так, як це записано в КПК. І не просто розуміють, але і діють відповідно.

https://ua-news.liga.net/…/prokurori-pro-situatsiyu-z…

Ви скажете – це було нечуване гвалтування закону і права. Я з вами погоджусь. Але додам, що нечуваним ДЛЯ ВАС воно було тому, що до того ви просто про таке не чули… А от нечуваною ДЛЯ ПРОКУРАТУРИ була саме поведінка п’ятьох прокурорів (Земсков, Симонов, Донський, Малашич, Іванов). Які “просто лишились процесуально незалежними”.

Згодом інший Суд погодився з оцінкою дій “прокурорів по виклику” і задовольнив мій відвід їм. Ще трохи згодом, генпрокурору довелось повернути групу ПРОКУРОРІВ в справу.

Для справи це все одно стало ніщивним ударом 

Наслідки якого ніхто із влади і керівництва ГПУ ні ОГПУ навіть не намагався і не намагається нейтралізувати… Але для прокуратури – це був злам свідомості.

2. Вовча справа ОАСК.

В липні 2020 інший заступник іншого генерального прокурора – Андрій Любович зірвав плани Венедіктової по зриву спецоперації НАБУ щодо суддів ОАСК і погодив підозру “Вовкам”. За що був відразу виведений зі справи (В. хотіла це зробити ДО оголошення підозри, але не встигла.), потрапив в немилість, а згодом – був скорочений.

Це ПЕРШИЙ на моїй пам’яті прояв процесуальної незалежності прокурора на такому високому рівні (заступника генпрокурора від генпрокурора) такою ціною з абсолютно відомими наслідками. Це зробило можливим друге дихання у справі ОАСК. І лишилось майже непомітним для суспільства… але не для прокуратури.

https://www.pravda.com.ua/news/2020/07/27/7260800/

3. Справа Микитася – Татарова. (Квартири Нацгвардії)

Слідчі НАБУ 1 грудня оголосили підозри у справі про квартири Нацгвардії про підроблення експертизи, що мала встановити справжню різницю у вартості між квартирами, які повинна була отримати Нацгвардія та на які вона “помінялась”.

Підозри одержали два з трьох фігурантів, зокрема ексдепутат Максим Микитась і посадовець МВС Костянтин Дубонос. Третім підозрюваним мав стати Татаров, який раніше працював в “Укрбуді”.

Оголосити Татарову підозру завадили дії Офісу генерального прокурора. Увечері 1 грудня 2020 року генпрокурорка Венедіктова таємно, не ставлячи до відома самих процесуальних керівників, без вивчення матеріалів кримінального провадження, за відсутності будь-яких правових підстав і всупереч вимога.м КПК України змінила процесуальних керівників у цій справі.

https://hromadske.ua/…/u-sap-pidpisali-pidozru…

В НАБУ заявили, що Офіс генпрокурора свідомо зриває розслідування щодо Татарова, якого підозрюють у причетності до фальсифікації експертизи у справі.

В ОГПУ наголосили, що вона не повинна ні з ким узгоджувати такі свої дії.

https://www.pravda.com.ua/news/2020/12/3/7275788/

І уточнили, що “з метою досягнення ефективного досудового розслідування та вивчення обставин справи по суті” до складу групи прокурорів було включено в.о. керівника САП Максима Грищука, а старшим групи визначено начальника управління САП Андрія Довганя.

Вам нічого це не нагадує? це стандартна практика насправді.

Але.

Але 18.12.2020 заступник прокурора САП, прокурор вже “змінененої для рятування рядового татарова групи прокурорів” МАКСИМ ГРИЩУК ВСЕ ОДНО ПІДПИСУЄ підозру Татарову. І подають клопотання про обрання запобіжного. Тобто в САП поки не знайшлось прокурорів, готових злити справу на догоду генпрокурору. І “рятувальна зміна групи” вже не діє. Поламався головний інструмент позапроцесуального впливу на прокурорів. І це дуже добре.

https://hromadske.ua/…/u-sap-pidpisali-pidozru…

І тепер Венедіктовій довелось забути як тиждень тому вона ВКЛЮЧАЛА себе в групу прокурорів у цій справі і в лихоманці рятування збитого льотчіка Татарова, фактично на тій самі “підставі” тепер ВИКЛЮЧАТИ себе з групи. Змінювати куруючого заступника у справі на Симоненка. Змінювати підслідність справи і таким чином зривати розгляд запобіжного (24 години на визначення групи прокурорів і внесення цієї інфи в ЄРДР).

Цитата прокурора Аліни Жовницької (із вже зміненої групи) з засідання в ОАСК 24.12.2020:

23.12. о 18-51 генеральний прокурор венедіктова для усунення можливих обгрунтованих сумнівів у неупередженості при прийнятті процесуальних рішень у подальшому виключила себе із групи прокурорів. Після чого керівником органу прокуратури було визначено заступника генпрокурора Симоненка. Який о 23-42 визначив підслідність справи за ГСУ СБУ України. На час розгляду запобіжного прокурори згідно ЄРДР не призначені https://youtu.be/tqY3T7aOFH0

https://www.bbc.com/ukrainian/news-55431496

– Виставу не завершено. Далі буде. І ви тут не просто глядачі.

Як бачите, громадська думка і позитивні приклади суттєво впливають на наявність і стійкість процесуальної незалежності прокурорів. Або точніше – сприяє формуванню такої незалежності у все більшої кількості прокурорів.

– 28 грудня о 12:30 ВАКС продовжить розгляд запобіжного заходу Татарову.

Всі вже визначились з тим – за білих чи за темних грають. Питання лише у міцності яєць. Дуже інтригує.

Подивимось наскільки далеко зайде Венедіктова у “рятуванні рядового татарова”.

Подивимось – чи є ще позвоночні прокурори “за викликом” – і хто саме.

– З цього приводу хороші люди організовують акцію.

Приходьте до Вищого антикорупційного суду (вул. Хрещатик 42-А), о 12-00. Це дуже важливі подія.

Источник: censor.net
Вам также может понравиться