Спійманий на хабарі брат Павла Вовка Юрій Зонтов на суді: “Ви дійшли там по цепочке до мене – і все, у вас все заглохло”

Розшифровка виступу брата глави Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка, заступника начальника управління Служби зовнішньої розвідки Юрія Зонтова на судовому засіданні 9 квітня.

Нагадаємо, що Вищий антикорупційний суд відправив його під варту на два місяці із можливістю виходу під заставу в розмірі 35 млн 185 тис. грн.

Під час засідання, розглядаючи матеріали справи, сторони обвинувачення та захисту зачитують уривки прослуховування розмов фігурантів. Також у засіданні взяла участь і дружина Юрія Зонтова.

Нижче публікуємо текст виступу Зонтова без редагування, мовою оригіналу.

“Я почну з того, що коли я вступав до Харківського військового університету у 92 році, у нас на курс поступало 150 чоловіків. Начальник курсу умудрился с 70 родителями переговорить и взять по 200 долларов за поступление. С каждого. Причому він сказав, що ви йдете, здаєте екзамени. А я добавляюсь. Из этих 70 человек 35 (я условно говорю) здали екзамени своїми силами. 35 не здало. Він роздав по 200 доларів і сказав, що це були форс-мажорні обставини і нічого не получилось. При цьому він заробив на тих, хто вступив до університету, не пропонуючи нікому хабар.

З морально-етичної зору, було лі це шахрайством? Можливо. Але з юридичної точки зору, ніхто жодної заяви не написав. Постраждалої сторони не було. Що я цим хочу сказати? 14.01 порушена кримінальна справа. І по всьому тексту йде негласні слідчі дії. Слухався телефон Донця, слухався мій телефон, була прослушка в машинах, слідкували за мною. Питання. Я в цьому році взагалі з Вовком Павлом В’ячеславовичем спілкувався чи ні? Переписувався чи ні? Бачився чи ні? Більше того. Якщо прослуховувася телефон, там чітко є, де я телефоную мамі і питаю, як діла, справи у братца, заезжает ли он к тебе, проведывает и так далее и тому подобное.

Более того. Мое отношение з ним як з суддею, як з головою суду я можу охарактеризувати наступним чином. Я прослужив військовим 17 років. і звільнився, отримав другу вищу освіту, став адвокатом. Згідно закону про пенсійне забезпечення військовослужбовців, ми мали право на пенсію, коли у нас 25 років вислуги, з яких не менше 12,5 військових, 12,5 – гражданських. Коли я пропрацював адвокатом і у мене набігло 25 років загальний стаж, я мав право на пенсію. В законі було написано – 12,5 того, 12,5 того, 25 загального, але при звільненні з військової служби. А у мене спочатку військова служба, а потім – гражданська. У мене не було звільнення. Я звернувся до брата з проханням (до речі, це його інстанція) – з проханням допомогти. Я змушений був з доходу, про який ви сказали, 11 млн224, але ви зазначали, що це з 15 по 20 рік, так я зауважую, це з 15 по 18 рік. Я був змушений піти служити, щоб у мене було звільнення з військової служби, із офіційного доходу в 11 млн, можете посмотреть мою декларацію, скатиться до дохода 400 тис.грн заробітної плати на рік. И потерять по сути весь свій доход.

Я к чему? У мене жодних стосунків принаймні в цьому році – я його не бачив, хотя він є хрещеним мого сина. Я не спілкувався з ним. Я не переписувався з ним. Є мій телефон, його вилучили. Він у вас є. Зняли якусь інформацію з нього. Далі. Про те, що Балась (суддя Тетяна Балась. – Ред.). Я загалі думав, що це чоловік. Це оказалась жінка. Її я даже в обличчя не знаю. Теж ніколи не спілкувався і таке інше. Якщо припустити, ну припустимо, безумовно я не можу отрицать, что я знаю Донца вже 15 років, що ми спілкуємося. Припустіть, що вся переписка – правда? Припустимо. Але я вернусь к тому, с чего начал, да? Коли мене приймали у військовий університет. Я ніколи не берусь за справу, якщо я бачу, що її неможливо вирішити позитивно. Я досліджую матеріали справи. Я підказую, що необхідно зробити. Я можу обговарівати якусь нагороду. Безумовно до мене в даному випадку звернулись не просто як до адвоката, не знаючи моїх стосунків з Павлом В’ячеславовичем, звернулись як до його рідного брата.

Безумовно, для того, щоб клієнт не сбежал, я міг казати, що я буду вирішувати за допомогою брата, або за допомогою президента України або ще когось. Питання не в тому, що я казав, а що я робив і робив лі я якісь дії по пропонуванню хабаря, по спілкуванню з посадовою особою, яка вирішувала цю справу, підбурював лі я когось. Більш того. Я взагалі жодної винагороди вперед не беру. Для того, щоб у разі, якщо нічого не получиться і форс-мажорні обставини, условно кажучи, але ніхто не договарюється. Але щось пошло не так і я як юрист в чомусь помилився і я не зміг передбачити якісь моменти, коли правова позиція була недостаньо переконлива. Тому будь-яка винагорода завжди залишається в даному випадку у другого адвоката. В цьому випадку безумовно, якщо ви прослуховували, він залишив… більш того, щоб ви понимали, я даже не відкривав пакет. Я його побачив на слідуючий день у машині, після того, як він залишив. Він не на переднє сидіння сідав, а на заднє. І коли я йому зателефонував, він сказав: ну, залиш, потім будемо розбиратися.

Знову кажучи, це припущення, зважаючи з того, що ви там понаписували. Далі. Про що я ще хотів сказати? По поводу декілька паспортів. У мене два паспорта, як, можливо, у всіх громадян, який один у мене був. І коли надали безвіз, щоб подорожувати територією шенгенських стран, я оформив другий паспорт. Стосовно вашого твердження напрямків твердження свідчень про можливість проживати за кордоном. Ви посмотрите напрямки подорожей. Там дві подряд, поскольку у мене другий брак, я одружився, я з дружиною виїхав, наприклад, в Шарм-Ель-Шейх, Iberotel Palace – це ж легко перевірити, куда я їздив. 400 доларів з чоловіка. І через месяц, когда у сина були канікули шкільні, я знову в той же отель поїхав з ним, щоб надати можливість відпочинку.

Далі. Так, був виїзд Мінськ на один день. Це було службове відрядження, безумовно. Так, що у мене там? Італія, Ріміні – опять, вы можете взять, это попалась экскурсионная программа. По-моему, она стоила 500 или 600 евро с человека, когда вы прилетаете, садитесь на автобус и вас неделю катают, на самолет, вы назад прилетаете. І так кожна подорож серед тех 10, из которых в том году взагалі одна. Дійсно ми летали в Вєну(?), мы заказывали Wizzair, это тоже легко проверить, мы заказывали за два месяца, там 1400 грн с человека, в две стороны было. Отель я уже не помню, жена заказывала. Опять, это было для понимания, на два дня – 300 евро. Тому жодним чином, як ви стверджуєте в напрямку свідчень про можливість проживати за кордоном. Это бред.

Дальше. По поводу майна. Дійсно, я заробив кошти, які ви сказали. Але зважаю вашу увагу на те, що я, знаючи, що нічим протизаконним я не займаюсь, я не боявся будь-якої конфіскації майна. Все майно, яке купувалось, воно купувалося на моє ім’я. Не на ім’я матері, не на ім’я родичів якихось. Я на своє ім’я купував. І всі кошти, які зроблені, 11 млн, на протязі останніх 2 років куплено, вы можете посмотреть, когда оно было куплено. Там в реестре есть.

Таким чином, создаючи собі тут пасивний доход від здачі в оренду цих приміщень для того, щоб проживати тут і не голодувати, не нищенствовать и так далее. Це теж свідчить про те, що я нікуди з цієї країни виїжджати не збирався і не збираюсь. Я тут живу. Тут маю майно, яке оформлено на мене. Я цього не боюсь показувати. Правильно сказав адвокат: зароблені кошти, сплачені з них податки, придбане на них майно. Які питання до мене є? далі по тексту. Знову-таки. 4 раза в клопотанні зазначається, що я є рідним братом. Так треба тримати мене за гратами тільки за те, що я є його братом, можу використовувати ці зв’язки для того, щоб він мені допоміг там… я не знаю, в чому?

Знову 5 разів по тексту називається моя посада і моє проходження служби в лавах Служби зовнішньої розвідки України. Я хочу довести, що у мене під час обшуку Служба, внутрішня служба безпеки вилучила посвідчення за наказом голови. Більш того. Ввечері цього ж дня мене було відсторонено від посади… В день обшуку. В той же день мене було відсторонено. Більш того. Ви взагалі колись слишали про таку службу? Ні. Тому використовувати це на Службу безпеки, це на ДБР – я не знаю. Це не той орган, службу в якому можна використовувати для того, щоб надавити на якогось свідка. Далі. По поводу цього офісного приміщення і те, що там було знайдено. Безумовно, я не буду отріцати того, що я бував в цьому приміщенні. Більш того. Там знаходився мі сейф за домовленістю з власником цього приміщення. В цьому сейфі зберігалися мої особисті документи, документи моїх клієнтів, грошові кошти. Я не бачив, не знайомився з матеріалами справи, але якщо є окремо протокол з кожного сейфу… Так, я бачив там сейф, до якого я жодного відношення не маю і взагалі ніколи його не торкався, і що там знаходиться взагалі не знаю. І ключів від якого у мене не було. Але був сейф, де дійсно знаходилися мої речі. Більш того. Я можу за кожну копійчину відчитатися, що за кошти там знаходилися. Наприклад, там знайдено 3 злитка золота, там 20 тис.доларів, вони лежали окремо. Це кошти, які повернуті після обшуку, Львівським, по-моєму, апеляційним судом, ухвала Макаренка Костянтина і віддані мені на подальше зберігання. Є кошти, які зберігаються за іпотечним договором. Є кошти, там біля 200 тис.дол, трохи більше, – це саме ті кошти, дійсно, до яких я мав відношення. Вони не мої особисто, але я знаю, чому вони там знаходяться, є підтверджуючі документи. Ви ж не спромоглися…

– Але це ніхто не спитав

– Стосовно особистих речей Вовка, як ви кажете. Дійсно, після ряда обшуків у нього дома, у колишньої дружини, у матері, деякі документи я забрав для того, щоб не було ніяких… фотографій, там альбоми, условно кажучи, де вони відпочивали, там щось… Я все позабирав, щоб до матері не було питань. Тому що у неї проходив обшук, вона там в обморок падала, а я представляв її інтереси не тільки як син, але як її адвокат.

Стосовно неспілкування. Хочу зазначити, ну, наприклад, матір поламала сустав, її треба було лікувати, реабілітувати, з нею, знов таки, їздив я. Сьогодні я не зря говорю, якщо є… негласні слідчі дії, то ви чітко знаєте, що я їжджу до матері, купую їй продукти, вожу її в больницю. Тому що… так вийшло, що тільки я займаюсь.

Стосовно опять обмеження волі, у мене є неповнолітній син від попереднього шлюбу, який також… у колишньої дружини онкологія, вона лікується, я займаюсь дитиною, я воджу її на футбол через день, тому… Все ж таки хочу закінчити тим, з чого я почав. Немає посадової особи, якій пропонував винагороду. Немає жодного посередника між мною, ви дійшли там по цепочке до мене – і все, у вас все заглохло. Ви витягнули переписку з телефону, витягнули. Що вона підтверджує? Що я спілкувався з Донцем? Так, спілкувався. То, що я говорив, що використовуючи якісь зв’язки, я зможу допомогти? Так, говорив. Але вчиняв я дії? Жодної доказової бази у вашому ні клопотанні, ні в двох матеріалах справи цього немає. Тому що ніколи ці зв’язки не використовував. Так, до мене зверталися. Так, я казав, що да, можу. Но ще раз наполягаю, що робив це, вивчивши матеріали справи, побачивши там чітку юридичну позицію, роз’ясняючи сторонам, що треба зробити, підсилити там правову позицію якоюсь експертизою, наприклад. Ілі там… нейтральним запереченням відповідача. І так далі. І понімаючи, що можна вирушити таким чином справу, нічого не роблячи при цьому, щоб з кимось щось домовлятися. Да, якась винагорода могла бути за це. Но це точно не неправомірна винагорода, як пропонується службовій особі. І по поводу суду. Я не знаю, останні два роки моя заробітна плата складає 200 тис.грн. на рік. Це визначено в декларації. З яких я утримую матір. До того ж те майно, яке ви перерахували, воно також не відповідає дійсності. Там будинок, який зазначений, він не належить мені. Він належить колишній дружині Павла В’ячеславовича. Я утримую матір. Я утримую колишню родину фактично. Я утримую свою родину. Посаду – на сьогоднішній день я відсторонений – не займаю. Поки у мене все, ваша честь”.

Источник: censor.net
Вам также может понравиться