У чому ДБР підозрює Андрія Вавриша, власника SAGA Development та партнера Андрія Богдана?

26 січня один із найбільших київських забудовників Андрій Вавриш, власник компанії SAGA Development, повідомив про вручення йому підозри Державним бюро розслідувань.

Вавриш описав ситуацію зі свого боку так: “В 2006 году ООО “Системабуд”, в котором я был миноритарным владельцем 1/3 доли, купило ЦМК “Бориспольская ворсовая фабрика”. Пошли в банк, договорились о финансировании, кредитной линии. Все активы, в том числе, корпоративные права, передали в залог по кредиту. Я оформил личное поручительство.

“Сведбанк” ушел с рынка. Наследник, “Омегабанк”, не всплыл и распродал свои активы разным финкомпаниям.

В 2016 году, после извещения об очередном новом владельце долга, поступило предложение:

“Мы понимаем, что достроить можете только вы – видим, что вы бережно храните объект. Сделайте предложение, выкупите долг и залоги”. Мы начали достраивать объект. Все банки к тому моменту были ликвидированы, все долги погашены. Все эти процессы сопровождались большим количеством судебных разбирательств, поскольку это — хозяйственно-правовые отношения. Ни одна из сторон сделки ни при каких обстоятельствах не заявляла о том, что ее права нарушены.

Все было так до сегодняшнего утра, когда следователи ГБР вручили мне подозрение, предоставив статус подозреваемого.

Обсуждая это со следователем ДБР, я понимал, что они осознают всю нелепость ситуации. Но не могут ничего сделать, кивая на соответствующую команду сверху”.

Ось повний текст.

Кримінальна справа має бути резонансна, адже зараз на землі колишньої “Бориспільскої ворсової фабрики” Вавриш будує ЖК Home & Park Comfort House, продаж квартир у трьох великих 17-поверхових будинках триває саме зараз. А сам Вавриш свого часу був дуже впливовою особою при президенті Володимирі Зеленському через близькі партнерські стосунки з тодішнім головою ОП Андрієм Богданом. Тож куди копає ДБР, до кого прагне підібратись, чи є у справі Богдан?

Цензор.НЕТ не вдалося дізнатися, коли має відбутися засідання, та коли усі деталі цієї справи буде оприлюднено у суді.

Джерела у правоохоронних органах повідомили такі деталі цієї справи:

Вавриш підозрюється у пособництві в розтраті та заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб за статтею 191 частина 5 Кримінального кодексу.

Богдана у справі нема. Але справу Вавриша, як можна зрозуміти ДБР, намагаються зробити частиною великої справи Миколи Лагуна – колишнього власника або контролера “Дельта банку” та “Омега банку”, які збанкрутіли та забов’язання по яких взяла на себе держава у особі Фонду гарантування. Тільки прямі збитки держави через банкрутство “Дельта банку” Миколи Лагуна за оцінками слідства становлять 16,2 млрд грн.

Дійсно, початком справи по Вавришу є події аж 2006 року. За версією ДБР, Вавриш разом із дружиною Тетяною та ще чотири керівники пов’язаних із ним компаній “Монолітжилбуд” та “Системабуд” уклали кредитний договір, за яким отримали 238 млн грн у “Сведбанку”. Як забезпечення виконання уклали 32 додаткові угоди на майнові комплекси, права оренди землі, товарно-матеріальні цінності та частки статутного капіталу. Застави були дуже привабливі – багато землі під Києвом, в Борисполі, Іванкові, Вишеньках – дуже перспективних під забудову.

“Сведбанк” в Україні було продано з усіма забов’язаннями структурам Лагуна, і у 2013 році було урочисто заявлено, що у банку живі активи на 5,6 млрд грн. Але як тільки банк було перейменовано на “Омегабанк”, вже наступного року його було доведено до банкрутства. Навесні 2015-го Нацбанк ввів тимчасову адміністрацію в “Омезі”. Згідно з заявою Фонду гарантування, “Омегабанк” офіційно повністю ліквідований 19 листопада 2019 року. Його забов’язання, борги та активи розійшлися по різних фінансових установах за безцінь.

Склад злочину, на думку слідства, в тому, що структури Вавриша ніби-то разом із посадовими особами “Омегабанку” сприяли виведенню заставного майна та активів із банку, що сталося в період 2014-15 років, коли “Омегабанк” було розвалено, і активи фінансових установ Лагуна напередодні банкрутства розлетілись. Через дії керівництва банку, вважає ДБР, структури Вавриша ніби-то теж поживились і усі забов’язання та земельні застави списали за дуже вигідними умовами.

Поручителями подавалися позовні заяви про визнання договорів поруки недійсними, також застосовувались інші схеми за участі керівництва “Омегабанку” та “Дельта Банку”, фінансових компаній “Фінансова компанія “Іпотека кредит” та “КУА “Скай Кепітал Менеджмент”. Нарешті права вимоги за угодою 2006 року, яка переходила з банку до банку, потрапили до пов’язаної з Вавришем ТОВ “Фінансова Компанія “Локо”. Яка і внесла до статутного капіталу ТОВ “Альто-Град” права вимоги за вказаним кредитним портфелем. Всі ці операції ДБР вважає пов’язаними та узгодженими і такими, що не відповідають закону “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”.

Щож ж, подивимося, чи продемонструє ДБР переконливі докази своєї версії у суді, але не виключено, що крім “Альта-граду”, правоохоронці проявлять зацікавленість і до інших об’єктів.

Справу по Лагуну розслідує НАБУ, вона на контролі навіть у МВФ. Подивимося, чи стануть і ці епізоди по Вавришу частиною звинувачень проти Лагуна, це може показати тільки суд, засідання якого, нагадуємо, поки що не оголошено.

Источник: censor.net
Вам также может понравиться