Влада Єгипту дозволила політ українських чартерів, вивозимо 11 тисяч наших туристів удень і вночі, – посол України в Єгипті Євген Микитенко

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Арабській Республіці Єгипет Євген Микитенко розповів останні дані щодо повернення українців додому. В невеликому інтерв’ю Цензор.НЕТ – основні рекомендації українським туристам та громадянам, які проживають у Єгипті, деталі перемовин з єгипетською владою та інформація про становище громадян України.

– Станом на 12 годину за київським часом в Єгипті залишається 11 478 українських туристів у містах Шарм-ель-Шейх і Хургада.

– Так, вдень і вночі, починаючи з 15 березня.

– Зараз карантин відбувають 830 українців – частково в готелях Шарму і частково в готелях Хургади. Усі вони здають аналізи. За даними єгипетських лікарів, усі вони здорові. Для них виділяються окремі чартерні літаки і протягом кількох днів, я думаю, вони будуть доставлені до України.

По-друге, сьогодні о 12 годині дня, тобто три години тому, був закритий авіапростір над Єгиптом. Слава Богу, ми маємо дозвіл на прибуття у Шарм і Хургаду наших чартерних рейсів, тільки по туристів. Це означає, що літак повинен прилетіти порожнім і відлетіти до України з пасажирами, винятково українськими громадянами.

– Ми хороші партнери з Єгиптом. Вони нас цінують і поважають, і навіть трішки люблять. Товарообіг між нашими країнами минулого року становив 2,6 мільярда доларів США із величезним позитивним сальдо на користь України. Тобто ми сюди експортуємо дуже багато товарів. А як джерело туристів Україна займає друге місце після Німеччини. Торік 1,5 мільйона українців відпочило на курортах Єгипту. Тому у нас хороші стосунки з Єгиптом.

– У Єгипті тема коронавірусу найважливіша протягом останнього тижня. Президент, уряд і різні міністерства приймають десятки різних рішень. Щойно буквально було вирішено, що всі ресторани, бари, кафе і розважальні заклади на території Єгипту закриватимуться відсьогодні з сьомої вечора до шостої ранку. Перекривають деякі дороги. До початку квітня заборонено в’їзд іноземців до Єгипту. Тобто єгипетська влада вживає багато заходів, тому що країна величезна, територія – мільйон квадратних кілометрів і сто мільйонів населення.

Я хочу заспокоїти українців. І Міністерство закордонних справ, і наші посольства, не лише в Єгипті, але також в Алжирі, в Абу-Дабі, зараз працюють 24 години на добу. Ми робимо все для того, щоб наші люди почувалися впевнено, а охочі повернутися додому, щоб мали таку можливість.

– Більшість туристів, які зараз повертаються, вже мають оплачені зворотні квитки. Тобто ніхто нічого не доплачує.

Але разом з тим, за нашими даними, окрім цих туристів у Єгипті перебуває близько 4 тисяч українських громадян. Більшість з них, це люди, які працюють тут. Також багато жінок, які заміжні за єгиптянами і мають спільних дітей. Я закликаю українців слідкувати за інформацією від посольства. Хай люди частіше заходять на Фейсбук-сторінку посольства України в Єгипті, на наш веб-сайт, і, звісно, на сайт МЗС України. Там є вся інформація, люди, які хотіли б відлетіти до України, можуть записатися в системі “Друг”. Ми формуємо списки цих людей. Потім замовлятимемо чартерні рейси, однак скоріше за все, це вже буде за рахунок тих, хто відлітатиме.

COVID-19. Чи тестуватимуть їх знову після прильоту в Україну?

– Цією інформацією я не володію. На щастя дві жінки, які мали підозри на коронавірус, пройшли всі тести у лікарні Шарм-ель-Шейху. Усі аналізи нормальні, і вони повинні відлетіти до України. Розкривати імена цих жінок я не маю права.

– Сподіваюся, 99% людей мають хорошу нервову систему. Дехто, можливо, наляканий і виснажений. Але запевняю, що ми працюємо цілодобово 7 днів на тиждень. Ми допомагаємо усім. Той, хто трохи панікує, хай себе опановує і тримає зв’язок з посольством. Для цього ми й існуємо.

Источник: censor.net.ua
Вам также может понравиться