Власник T.B. Fruit Тарас Барщовський: “Інвестохіллз Веста” – це рейдери, які шахрайськими методами намагаються заволодіти українськими підприємствами

Український бізнесмен, засновник та власник Групи компаній з переробки фруктів, ягід і овочів T.B. Fruit Тарас Барщовський відреагував на звинувачення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та компанії "Інвестохіллз Веста" у проблемах із кредитами та розповів про шахрайські схеми на аукціонах, до яких, імовірно, причетний фонд.

Раніше в інтерв’ю Цензор.НЕТ засновники фінансових компаній “Інвестохіллз Веста” Андрій Волков і “Геліос” Андрій Дудник заявили, що у Барщовського є проблеми із кредитами. У цьому бізнесмена також звинуватила і директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут.

Цензор.НЕТ дізнавався, яка ситуація склалась насправді і чому компанія “Інвестохіллз Веста” та Фонд гарантування вкладів шкодять репутації Тараса Барщовського.

– На сьогодні T.B. Fruit – це компанія, яка має чотири заводи в Україні, два в Польщі, третій будується, та один у Молдові.

Ми займаємо понад 10% світового ринку з переробки фруктів у даному сегменті.

Якщо говорити про Україну, то ми є великим інвестором вже понад 21 рік. За останній рік заплатили близько 200 мільйонів гривень податку тільки в Україні і дали роботу сотням тисяч людей. Мова йде про селян, які вирощують сировину на своїх невеликих фермерських господарствах.

І на противагу цьому ми маємо якісь дебати з компанією “Інвестохіллз Веста”, яка звинувачує нас в якихось гріхах і наносить шкоду нашій репутації.

Тому я би хотів спитати: а що собою являє компанія “Інвестохіллз Веста”, скільки вона заплатила податків і скільком українцям вона дала роботу? І чому “Веста”, яка розказує про те, які вони великі інвестори в Україні, не розказує про суди, які вони програли тому ж “Яблуневому дару” (одна із компанія Барщовського. – Ред.).

Перший суд стосувався незаконних рейдерських дій по відношенню до Новоушицького заводу. Також вони програли і в Північному апеляційному суді Києва по справі “Дельта Банку”. Третій суд у Західному апеляційному суді, який вів провадження за позовом “Вести” до “Яблуневого дару”, вони теж програли. І таких деталей можна перелічити багато.

Далі розкажу про те, як ведеться слідство по підставних особах “Вести”, і як ця компанія купує активи на торгах, які продаються. І чому в статті, яка вийшла від імені пані Рекрут, яка є сьогодні чиновником Фонду гарантування вкладів, вона так яро захищає “Весту” та її дії на ринку. Чи не пов’язано це із чимось іншим? Наприклад, з тим, що пані Рекрут зацікавлена в якихось діях “Вести”.

– Звичайно. В кінці минулого року були проведені кілька аукціонів, в яких брали участь підставні фірми “Інвестохіллз Веста”: “Бізнес ресурс Україна”, де директором є Ельвіра Гаврилюк (росіянка, підставна особа, яка в принципі не розуміє, що на неї записали і як), “Фінансова оферта”, де директором є Рустам Джамбулов, та “Кредит інвестмент” Сергія Яковлєва. По цих фірмах зараз ведуться кримінальні справи, порушені ДБР. Це все підставні фірми “Вести”.

Що робили всі ці фірми і які шахрайські методи там працюють? І дуже велике питання, як до цього залучений Фонд гарантування вкладів? Наприклад, якась там “Фінансова оферта” або “Кредит інвестмент” бере участь в аукціоні, де продається пул за 2 мільярди. І в цьому аукціоні паралельно бере участь “Інвестохіллз Веста”. І ось ця “Веста”, яка виступає в самому кінці, пропонує якнайменшу оферту, а найбільшу пропонує її підставна фірма (“Фінансова оферта” або “Кредит інвестмент”) і вони купують пул. Потім, коли доходить до оплати, у них, виявляється, немає грошей, а за правилами аукціону наступним покупцем виступає наступний учасник. А наступним якраз і є “Інвестохіллз Веста”, яка заплатила за це у 20-30 разів менше.

Так чи не до цього причетна, власне, Світлана Рекрут, і чи вона не знає про всі ці схеми, які відбуваються? Я думаю, що знає. І чому її так сильно цікавить власне Тарас Барщовський? Я не думаю, що Рекрут слідкує за тим, чим займається T.B. Fruit, чи “Яблуневий дар”, чи ще хтось.

Тому це пов’язані шахрайськими методами особи, які таким чином продають ці пули.

– Чому ніхто не проаналізує, що таке T.B. Fruit, і що таке Cargill (велика світова продовольча компанія. – Ред.)?

Дехто розказує про те, що T.B. Fruit чи “Яблуневий дар” зробив “схлопування” з Cargill. Невже хтось думає, що одна з найбільших приватних компаній у світі і один з найбільших інвесторів в Україні Cargill провела якусь сумнівну операцію з “Яблуневим даром”? І хто сумнівніший: Cargill, який провів цю операцію, чи “Інвестохіллз Веста”, яка з’явилась невідомо звідки, неясно хто її засновники і хто її фінансує? І ніхто не запитає звідки ті гроші, чому не проводять фінансовий монітор? І весь час оце наше так зване “схлопування” з Cargill хтось розцінює, що це незаконні дії. Які незаконні? Все чітко прописано в українському законодавстві. І ніколи Cargill не пішов би на це, щоб робити такі “схлопування”.

На сьогодні T.B. Fruit перед Cargill віддає ті гроші, які би мала віддати українська “інвестняня”. Тому що Cargill вклав 100 мільйонів в український банк і його просто обманули і викинули звідти. А візьміть коментар у Cargill, нехай вони прокоментують: чи хтось вивів гроші, чи хтось когось обманув?

Далі. А хто такий Дудник і Волков, у яких ви брали інтерв’ю?

Дудник – це особа , яка працювала у Віктора Пінчука, заваливши кілька серйозних проектів, і яку звідти просто викинули. І от він вирішив зайнятися колекторським бізнесом. Виманив в іноземних інвесторів кредит під брендом великого топменеджера попереднього роботодавця, намалювавши їм красивий бізнес-план.

На сьогодні проти Андрія Дудника і його компанії порушено кілька кримінальних справ і гучних скандалів. І чому його про це не запитують? Як ти, друже, туди попав? Як твоя компанія, заснована у 2019 році, почала купляти пули активів на майданчику з продажу активів? Яка історія цієї компанії? Що в цій компанії робить екс-головний юрист “Дельта банку” Валентин Засуха? Скільки і яких документів цей хлопець викрав з банку, маючи доступ до найцінніших паперів “Дельти”.

Тому до цього всього є дуже багато питань. І я готовий подискутувати публічно з тими двома хлопцями – було би набагато цікавіше. Тоді було б видно, хто є хто, хто чим займається і хто чого досягнув у цьому житті.

А щодо Фонду гарантування вкладів, яка ситуація на сьогодні?

– На сьогодні й далі проводиться судовий розгляд з дуже багатьох питань, пов’язаних з Фондом гарантування вкладів. І є великі питання до того пулу, які Фонд продав власне на тому аукціоні, який купила “Веста”.

Зараз також є важливе питання про те, що Фонд гарантування вкладів продав неіснуючі активи. І про це все є дуже багато підтверджуючих матеріалів, документів.

І тому я ще раз звертаюсь до чиновників Фонду гарантування вкладів, які так яро захищають компанію “Веста”. “Інвестохіллз Веста” – це не інвестор в Україну, який займається купівлею активів. Це рейдери, які різними шахрайськими методами намагаються заволодіти українськими підприємствами.

Источник: censor.net.ua
Вам также может понравиться